تاریخ انتشار: ۱۷:۲۶:۲۷, ۲۹ دی ۱۳۹۴
صفحه استان ها » سمنان

گره‌گشایی از اقتصاد ایران با فتح‌الفتوح برجام

رئيس اتاق بازرگاني، صنايع، معادن و كشاورزي استان سمنان و عضو اتاق ایران از پيروزي تيم مذاكره‌كننده هسته‌اي ايران و اجراي برجام به عنوان فتح‌الفتوح ياد كرد و گفت: با اين پيروزي و موفقيت تاريخي تمام گره‌ها در چرخه اقتصادي كشور باز شده است.
رئيس اتاق بازرگاني، صنايع، معادن و كشاورزي استان سمنان و عضو اتاق ایران از پيروزي تيم مذاكره‌كننده هسته‌اي ايران و اجراي برجام به عنوان فتح‌الفتوح ياد كرد و گفت: با اين پيروزي و موفقيت تاريخي تمام گره‌ها در چرخه اقتصادي كشور باز شده است.

به گزارش اعتدال به نقل از ایسنا، علي‌اصغر جمعه‌اي گفت: اين موفقيت و پيروزي بزرگ نتيجه ديپلماسي موفق و كارآمد همراه با برنامه‌ريزي و تدبير بود كه درب‌هاي جهان براي مراوده به سوي جمهوري اسلامي ايران گشوده شد، لذا جا دارد ضمن تبريك اين پيروزي ، از زحمات دولت تدبير و اميد و تيم مذاكره كننده تقدير كنيم.

این عضو اتاق ایران دستاوردهاي اجراي برجام و اين پيروزي تاريخي را براي بخش توليد كشور بسيار مطلوب و مفيد ارزيابي كرد و افزود: گذشته از اين كه مقدار قابل توجهي از دارايي‌ها و پول‌هاي بلوكه شده جمهوري اسلامي ايران به كشور بازگردانده مي‌شود، بايد به اين نگاه كنيم كه تمام گره‌ها باز شده است و يك فتح‌الفتوح صورت گرفته است و چه در بحث توليد و چرخه اقتصادي و چه در حوزه سرمايه‌گذاري و... تمام گره‌ها باز شده است.

رئيس اتاق بازرگاني، صنايع، معادن و كشاورزي استان سمنان ادامه داد: آزاد شدن منابع مالي، دارايي‌ها و پول بلوكه شده ايران كه با همت دولت تدبير و اميد و با برنامه‌ريزي و تلاش خستگي‌ناپذير دولتمردان صورت گرفت نتايج بسيار مثبت و مطلوبي در بخش سرمايه‌گذاري و ايجاد سرمايه‌گذاري جديد در كشور خواهد داشت.

جمعه‌اي خاطرنشان كرد: اگر اين پول به سمت توليد و پر كردن ظرفيت‌هاي خالي بخش توليد هدايت شود، خود به خود باعث بالا رفتن و تقويت ظرفيت توليد، سرمايه‌گذاري هاي جديد، ايجاد اشتغال، ايجاد و افزايش ارزش افزوده، بالا رفتن قدرت خريد مردم، كاهش تورم، خروج از ركود و افزايش درآمد ملي مي‌شود كه اين همان چرخه اقتصاد كشور است.

این فعال اقتصادی اضافه كرد: اين پول بايد به بخش توليد تزريق شود تا چرخ توليد كه متوقف شده بود دوباره به حركت درآيد، اگر بخواهيم از ركود خارج شويم راهي نداريم جز اينكه به توليد بپردازيم و بازارهاي جديد صادراتي و نهايتاً ارزآوري براي كشور ايجاد كنيم تا درآمد ملي افزايش يابد.

رئيس اتاق بازرگاني، صنايع، معادن و كشاورزي استان سمنان ادامه داد: اين دارايي‌ها و پول‌هاي بلوكه شده مي‌تواند كشور را از ركود خارج كند، ارزش افزوده ايجاد كند و چرخ توليد را دوباره به كار اندازد، اميدواريم با تدبير دولت اين مهم رخ دهد و اين سرمايه به سمت انجام سرمايه‌گذاري جديد در كشور، ايجاد و افزايش ارزش افزوده هدايت شود و از دولت تدبير و اميد نيز جز اين انتظار ديگري نيست.