تاریخ انتشار: ۱۶:۲۰:۰۳, ۲۹ دی ۱۳۹۴
صفحه استان ها » زنجان

لایحه پیشنهادی ۱۹۰ میلیارد تومانی شهرداری زنجان تقدیم شورا شد

شهردار زنجان گفت: لایحه پیشنهادی ۱۹۰ میلیارد تومانی شهرداری برای بودجه سال آینده تقدیم شورا شد.
شهردار زنجان گفت: لایحه پیشنهادی ۱۹۰ میلیارد تومانی شهرداری برای بودجه سال آینده تقدیم شورا شد.

به گزارش اعتدال به نقل از مهر، حبیب ملایی یگانه در جلسه علنی شورای اسلامی شهر زنجان با ارائه لایحه پیشنهادی بودجه سال آتی افزود: کل درآمدهای سال ۹۵ یک هزار و 939 میلیارد و ۶۲ میلیون ریال پیش‌بینی‌شده است.

وی با تشریح تقسیم‌بندی بودجه پیش‌بینی‌شده سال آینده اظهار کرد: ۱۴ در صد از بودجه ۱۹۰ میلیارد تومانی معادل ۲۷۱ میلیارد و ۵۲۰ میلیون  ریال سهم خدمات اداری ۶۳۳ میلیارد ریال معادل ۳۲.۷  درصد کل سهم خدمات شهری و یک هزار و ۳۴ میلیارد و ۶۴۲ میلیون ریال معادل ۵۳.۳ درصد سهم عمران شهری خواهد بود.

وی پروژه های شاخص سال ۹۵ را تکمیل و بهره‌برداری از تقاطع غیر هم‌سطح سیدالشهدا (ع) بازگشایی محور زینبیه غربی حدفاصل خیابان شهدا تا خیابان شهید مطهری بازگشایی امتداد محور خیابان هفت تیر تا خیابان شهدا احداث بلوار ۳۵ متری نینواْ احداث بلوار ۳۵ متری خیابان اول کوی کارمندان احداث بلوار ورودی کوی شهرآرا و اراضی ثمین برشمرد.

شهردار زنجان افزود: احداث پارکینگ طبقاتی خیابان سعدی، آغاز عملیات اجرایی تقاطع غیر هم‌سطح گلشهر کاظمیه، ساماندهی فضای سبز حدفاصل میدان شیلات تا میدان پروین اعتصامی، ساماندهی معبر و احداث فضای سبز خطی حدفاصل منتظری تا انتهای اراضی شورجه و تکمیل سالن مدیریت بحران از دیگر پروژه های پیش‌بینی‌شده در بودجه سال آتی است.

یگانه در خصوص آخرین تصمیم‌ها در پروژه سبزه‌میدان زنجان گفت: با توجه به اینکه این پروژه از مهم‌ترین و بزرگ‌ترین پروژه های شهری محسوب می‌شود که بیش از یک سال انعقاد قرارداد آن به طول انجامیده بنابراین شهرداری بیشترین تلاش خود را کرده تا مشکلات شرکت طرف قرارداد مرتفع شود.

وی سرمایه گذار موردنیاز این پروژه را بالغ‌بر ۷۰۰ میلیارد تومان اعلام کرد و افزود: مقررشده سرمایه‌گذار طی یکی از روزهای آتی نحوه تأمین منابع مالی مورد نیاز را ارائه دهد.

شهردار زنجان تصریح کرد: اگر سرمایه‌گذار جدید و با پشتوانه مناسب باشد می‌توان لغو قرارداد قبلی و انعقاد قرارداد با سرمایه‌گذار جدید را مدنظر قرار داد.

یگانه اظهار کرد: عملیات اصلاحی تقاطع سیدالشهدا نیز در دست اجرا است و قراردادی در قالب، ای پی سی، به مبلغ  10 میلیارد تومان از دو ماه پیش منعقد و مقرر شده طی  ۱۰ ماه پس از ابلاغ قرارداد پروژه که شامل سه پل با تمام جزییات است تحویل داده شود.

شهردار زنجان در خصوص بازگشایی معابر پادگان این شهر نیز خاطرنشان کرد: بستر برای آسفالت‌ریزی آماده است اما به دلیل برودت هوا امکان آسفالت‌ریزی نیست.

 شهردار زنجان گفت: با توجه به تأکیدات اعضای شورای اسلامی شهر زنجان مبنی بر درآمدزایی و ایجاد درآمد پایدار بسیاری از کدهای درآمدی با دقت بیشتری مدنظر قرار گرفت که یکی از آن‌ها کد عوارض و بهای خدمات شهری بود.

ملایی یگانه خاطرنشان کرد: در بودجه  سال آتی در آمدها از محل صدور پروانه ساخت به سمت عوارض و بهای خدمات حرکت می‌کند.

وی اظهار کرد: در بودجه سال آتی برای عوارض سایت کارگاهی شرق شهر ۶۰ درصد تخفیف پیشنهادشده به منظور تشویق برای جابجایی مشاغل مزاحم به سمت این سایت باشد.