تاریخ انتشار: ۱۲:۱۷:۴۵, ۲۹ دی ۱۳۹۴
صفحه استان ها » آذربایجان غربی

افزایش تعداد مراکز سلامت در مناطق حاشیه‌نشین آذربایجان غربی

رئیس دانشگاه علوم پزشکی آذربایجان غربی گفت: امسال تعداد مراکز سلامت در مناطق حاشیه‌نشین شهرهای مختلف آذربایجان غربی از 24 باب به 56 باب رسیده‌است.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی آذربایجان غربی گفت: امسال تعداد مراکز سلامت در مناطق حاشیه‌نشین شهرهای مختلف آذربایجان غربی از 24 باب به 56 باب رسیده‌است.

به گزارش اعتدال به نقل از فارس، جواد آقازاده گفت: 450 هزار حاشیه‌نشین در حاشیه شهرهای آذربایجان غربی زندگی می‌کنند که ارائه خدمات بهداشتی و درمانی به این افراد نیازمند شناخت کافی از نحوه زندگی آنها است.

وی با اشاره به اجرای طرح ویژه خدمات بهداشتی و درمانی برای این افراد، تصریح کرد: این طرح در حاشیه پنج شهر استان شامل شهرهای پیرانشهر، ارومیه، خوی، بوکان و میاندوآب به مورد اجرا گذاشته‌می‌شود.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی آذربایجان غربی با اشاره به مزایای اجرای این طرح، اذعان داشت: با اجرای این طرح شاهد افزایش 66 درصدی میزان دسترسی این افراد به خدمات بهداشتی و درمانی هستیم.

این مسئول از ایجاد پایگاه‌های مختلف بهداشتی و درمانی برای ارائه خدمات بیشتر به حاشیه‌نشین‌ها در نقاط مختلف این شهرها خبر داد و گفت: در این پایگاه‌های تخصصی، افراد متخصص نیز مستقر و نسبت به ارائه خدمات اقدام می‌کنند.

آقازاده با بیان اینکه در این راستا نیازهای بهداشتی اولیه مورد شناسایی قرار گرفته و پرونده اجتماعی، اقتصادی و پزشکی برای حاشیه‌نشین‌ها تشکیل شده‌است، ادامه داد: در این راستا شغل، تعداد فرزند، میزان دارایی، استفاده از موبایل، استفاده از تلوزیون، دسترسی به اینترنت و ... مورد بررسی قرار گرفته‌است.

وی با بیان اینکه در ابتدا زیرساخت‌های مورد نیاز برای اجرای این طرح آماده بودند، اظهار داشت: برای این منظور نیز 20 میلیون تومان اعتبار هزینه شده‌است و مقرر شده برای اجرا نیز 20 میلیارد تومان اعتبار تخصیص یابد.

این مسئول با بیان اینکه در این خصوص در حال تکمیل اطلاعات هستیم، افزود: امسال تعداد مراکز سلامت در این مناطق از 24 باب به 56 باب رسیده و نیروی انسانی نیز به صورت شرکتی جذب شده‌است.