تاریخ انتشار: ۲۱:۰۴:۱۳, ۲۸ دی ۱۳۹۴
صفحه استان ها » آذربایجان غربی

هزینه‌کرد 8 میلیارد تومانی در حوزه گردشگری منطقه آزاد ماکو

معاون فرهنگی و گردشگری سازمان منطقه آزاد ماکو از هزینه‌کرد 8 میلیارد تومان در حوزه گردشگری منطقه آزاد تجاری صنعتی ماکو خبر داد.
معاون فرهنگی و گردشگری سازمان منطقه آزاد ماکو از هزینه‌کرد 8 میلیارد تومان در حوزه گردشگری منطقه آزاد تجاری صنعتی ماکو خبر داد.

به گزارش اعتدال به نقل از فارس، ماکو جواد اسماعیل‌زاده در جلسه هماهنگی ستاد سفرهای نوروزی سال 1395 شهرستان پلدشت، اظهار داشت: نوروز امسال در تلاش برای جذب هر چه بیشتر گردشگر در منطقه آزاد ماکو هستیم.

وی با اشاره به ظرفیت‌های موجود در منطقه آزاد تجاری، صنعتی ماکو، تصریح کرد: تابستان امسال یک میلیون و 530 هزار گردشگر از منطقه آزاد ماکو دیدن کردند که باید تلاش شود این میزان، نوروز امسال افزایش یابد.

معاون فرهنگی و گردشگری سازمان منطقه آزاد ماکو بر برنامه‌ریزی دقیق در این زمینه تاکید کرد و اذعان داشت: بسترها و زیرساخت‌های مورد نیاز برای جذب هر چه بیشتر گردشگر باید ایجاد شود.

این مسئول با بیان این‌که به منظور ایجاد زیرساخت‌های گردشگری در منطقه آزاد ماکو اقدامات قابل توجهی طی دو سال گذشته انجام گرفته است، از تخصیص اعتبار ویژه به منظور ایجاد زیرساخت‌های گردشگری در این منطقه خبر داد.

اسماعیل‌زاده با اشاره به مبلغ اختصاص یافته برای این منظور، اعلام کرد: هزینه‌کرد 8 میلیارد تومان در حوزه گردشگری منطقه آزاد تجاری صنعتی ماکو نویدبخش خوبی برای گردشگری منطقه آزاد ماکو است.

وی با بیان اینکه پیش‌بینی می‌شود نوروز امسال بیش از یک میلیون مسافر از منطقه آزاد ماکو بازدید کنند، ادامه داد: در این راستا تمهیدات لازم اندیشیده شده است و ستاد تسهیلات نوروز این منطقه آماده ارائه خدمات است.