تاریخ انتشار: ۱۵:۵۶:۵۸, ۲۸ دی ۱۳۹۴
صفحه استان ها » آذربایجان شرقی

لزوم تعریف برنامه‌ برای معرفی قابلیت‌های تبریز در سال 2018

معاون عمرانی استاندار آذربایجان‌شرقی با انتقاد از سیستم اداری فربه و پیچیده گفت: تعریف برنامه‌های عملیاتی برای معرفی قابلیت‌های تبریز در 2018 از لزومات است.
معاون عمرانی استاندار آذربایجان‌شرقی با انتقاد از سیستم اداری فربه و پیچیده گفت: تعریف برنامه‌های عملیاتی برای معرفی قابلیت‌های تبریز در 2018 از لزومات است.

به گزارش اعتدال به نقل از فارس، محمدصادق پورمهدی در جلسه شورای عالی گردشگری استان با اشاره به استفاده از توان مشاوران حرفه‌ای اظهار داشت: در شرح خدمات مشاور مشکل داریم و اگر بهترین مشاور دنیا را هم استخدام کنیم از ما می‌پرسند از من چه می‌خواهید و چه خدمتی انتظار دارید.

وی خاطرنشان کرد: در ابتدا ما باید تکلیف خودمان را در ارتباط با استقبال از عنوان انتخاب تبریز به عنوان شهر نمونه گردشگری اسلامی در سال 2018 بدانیم چرا که مشاوران براساس خواست ما اقدام به برنامه‌ریزی و ارائه خدمت خواهند کرد.

پورمهدی با اشاره به ضرورت تعیین برنامه‌های نرم‌افزاری و سخت‌افزاری دستگاه‌های متولی گردشگری و فرهنگی شهر برای سال 2018 و تعریف ساختاری مشخص در این ارتباط اذعان داشت: بنده به ساختارهای عریض و طویل اعتقادی ندارم بلکه ساختارها باید چابک و عملیاتی باشند.

معاون عمرانی استاندار آذربایجان‌شرقی با اشاره به اهمیت قضیه خاطرنشان کرد: رئیس شورای سیاست‌گذاری استاندار هستند و چون بحث مربوط به شهر تبریز می‌شود شهردار تبریز باید نقش عمده و پررنگی در این ارتباط داشته باشد.

این مسئول با انتقاد از سیستم اداری فربه و پیچیده ادامه داد: متاسفانه ما جلساتی تشکیل داده و حرف‌هایی می‌زنیم و پس از آن دنبال کارمان می‌رویم و در نهایت همه امور را باید با دخالت مستقیم خود به پیش ببریم.

پورمهدی در ادامه بر لزوم حضور جدی دستگاه‌های فرهنگی و مذهبی مثل سازمان تبلیغات اسلامی، اوقاف و اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی تاکید کرد و گفت: ما یک برنامه عملیاتی کاربردی با نگاه به نقشه راهی که تبریز را یک شهر نمونه گردشگری اسلامی معرفی کند نیاز داریم.

معاون عمرانی استاندار آذربایجان‌شرقی ما باید فضای فیزیکی و معنوی شهر را تلفیق کرده و برند و آرم مناسب شهر را هم تهیه کنیم و پیشنهاد می‌کنم برندها را از بناها و گذشته تاریخی تبریز انتخاب کنیم و در ورودی شهرها به کار گیریم.