تاریخ انتشار: ۱۵:۵۴:۱۴, ۲۸ دی ۱۳۹۴
صفحه استان ها » یزد

برجام و فرصت‌های پیش‌رو در استان یزد

رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان یزد در ياداشتي با عنوان برجام و فرصت‌های پیش‌رو در استان یزد به بيان شرایط پس از برجام و فرصت‌های نوظهور براي استان پرداخته است.
رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان یزد در ياداشتي با عنوان برجام و فرصت‌های پیش‌رو در استان یزد به بيان شرایط پس از برجام و فرصت‌های نوظهور براي استان پرداخته است.

به گزارش اعتدال به نقل از ایسنا، حمید رضا نصیری زاده در اين ياداشت آورده است؛ یکی از وعده‌های دولت تدبیر و امید در جریان برگزاری یازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری حل و فصل مناقشه پرونده هسته‌‌ای و احقاق حقوق ملت ایران در این زمینه بود. برجام اینک به فرجام رسیده و پس از گفت‌وگوهای سرنوشت ساز و فشرده دیپلمات‌های ورزیده کشورمان حقوق ایران برای برخورداری از دانش هسته‌ای به رسمیت شناخته شده است.

با اجرایی شدن برجام و توقف هفت قطعنامه تحریم ظالمانه، کشور عزیزمان در مسیر تازه‌ای از ارتباط با جهان و برنامه‌ریزی برای رشد و بالندگی قرار گرفته است. نور امید در دل‌های مردمان نجیب این دیار دمیده و جوانه‌های تلاش برای تحقق آینده‌ای درخشان روییده است.

در این میان آنچه حائز اهمیت است، شرایط پس از برجام و بهره‌گیری از فرصت‌های نوظهور در سپهر اقتصاد و فناوری است. گشایش‌های تازه در حوزه اقتصاد علی‌الخصوص فراهم كردن زیرساخت‌های تازه برای سرمایه‌گذاری و رونق به فضای کسب و کار، نیازمند برنامه ریزی و تلاش مضاعف خواهد بود.

استان یزد از قابلیت‌ها و ظرفیت‌های بی‌نظیری برای تحقق چشم‌اندازهای توسعه‌ای خود برخوردار است که از همه مهمتر سرمایه‌های انسانی و بویژه فرزندان و جوانان مستعد و آماده به کار است که قطعاً این دستاوردها و چشم‌اندازها بیش از هر کسي متعلق به آنهاست.

سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان یزد در این راستا، فراتر از بخشی‌نگری و جزیی‌نگری متعهد و ملزم به نگاه راهبردی و کلان به منافع ملی و استان می‌باشد. بی‌تردید مشارکت و همکاری همه دستگاه‌های تصمیم‌ساز و اجرایی برای گذار از دوران رکود و بهبود شرایط اقتصادی کمترین انتظاری است که افکار عمومی از شرایط پس از برجام دارد.

تمام تلاش ما می‌باید بر شناخت ظرفیت‌ها و بهره‌گیری حداکثری از فرصت‌ها باشد که قطعاً در این میان توانمندسازی بخش خصوصی حمایت از تولیدکنندگان و بنگاه‌های اقتصادی و نگاه مشارکتی در اجرای طرح‌ها جایگاه مهمی خواهد داشت.

و بالاخره همزمانی اعلام اجرای برجام با تقدیم برنامه ششم توسعه به مجلس محترم شورای اسلامی را به فال نیک گرفته و امید است این همزمانی نویدبخش فراهم شدن اقتضائات لازم جهت راهبری برای توسعه کشور و نیز استان یزد باشد.

این سازمان پیش‌نویس نقشه راه توسعه استان راهبردها و اولویت‌های اساسی توسعه را در دستور کار خود دارد که متن این پیش نویس در معرض نقد و نظر همگانی قرار گرفته است. بی‌تردید تعالی فرهنگی، اجتماعی و در نهایت تحقق اهداف دولت به همسویی و هم افزایی آرمان های مردم و برنامه های دولت وابسته است و همه تلاش های ما بر این اصل استوار خواهد بود.