تاریخ انتشار: ۰۹:۳۶:۱۲, ۲۸ دی ۱۳۹۴
صفحه استان ها » همدان

نهایی شدن برجام در تاریخ کشور ماندگار خواهد شد

معاون سیاسی امنیتی استاندار همدان گفت: نهایی شدن برجام و به فرجام رسیدن آن پیروزی بزرگی برای ملت ایران بود و این روز در تاریخ ایران ماندگار خواهد شد.
معاون سیاسی امنیتی استاندار همدان گفت: نهایی شدن برجام و به فرجام رسیدن آن پیروزی بزرگی برای ملت ایران بود و این روز در تاریخ ایران ماندگار خواهد شد.

به گزارش اعتدال به نقل از مهر، محمدابراهیم الهی تبار در شورای آموزش‌وپرورش استان همدان بابیان اینکه این روزها شاهد اتفاقات خوبی در عرصه ملی و بین‌المللی بودیم، اظهار داشت: اقدام شجاعانه نیروی دریایی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در برخورد با افرادی که به حریم آبی کشور واردشده بودند نشان داد که ایران برای حراست از مرزوبوم خود تعارف ندارد.

وی در ادامه سخنان خود بیان کرد: تدبیر مدیران سیاسی کشور و نهایی شدن برجام و به فرجام رسیدن آن پیروزی بزرگی برای ملت ایران بود و این روز در تاریخ ایران ماندگار خواهد شد.

معاون سیاسی امنیتی استاندار همدان بابیان اینکه به فرجام رسیدن برجام حرکت نوینی در دیپلماسی بود، افزود: تهدیدهای سخت که متوجه نظام بود با به فرجام رسیدن برجام به‌خوبی و زیبایی پشت سر گذاشته شد.

الهی تبار در ادامه با تأکید بر این موضوع که مردم ایران در حماسه خرداد سال ۱۳۹۲ انتخاب خود را کردند و نشان دادند که به دنبال چه هستند، افزود: رئیس‌جمهور دولت تدبیر و امید نیز به خواست مردم عمل کرد و البته کسانی بودند که دلواپس بودند اما آن‌ها از رکود و آسیب‌های اجتماعی که کشور را تهدید می‌کرد بی‌خبر بودند.

وی با اشاره به اینکه مردم با انتخاب دولت تدبیر و امید مسیر برنامه‌های کشور را انتخاب کردند، عنوان داشت: هدایت‌های مقام معظم رهبری نیز در این میان راهگشا بود و ایشان در بحث هسته‌ای تمام‌قد از تیم مذاکره‌کننده دفاع کردند و وزارت خارجه کشور نیز به حمایت‌های مقام معظم رهبری پاسخ مثبت دادند و توانستند در مذاکرات پیروز شوند.

معاون سیاسی امنیتی استاندار همدان در ادامه سخنانش اضافه کرد: دولت تدبیر و امید باوجود همه تحریم‌ها و سختی توانست ثبات اقتصادی را در کشور حفظ و از سویی امنیت پایدار را ایجاد کند و درحالی‌که اطراف ایران پر از آتش و دود و خون بوده در ایران امنیت وجود دارد.

الهی تبار بیان داشت: قطعنامه‌های ظالمانه لغو و طومار تحریم‌ها برچیده و امید دوچندان در چهره مردم ایران حاکم شد.

وی ابراز امیدواری کرد دوران پسا تحریم و پسا برجام رشد هشت‌درصدی اقتصاد ایران را به دنبال داشته باشد و بتوان سالانه ۲۰ تا ۳۰ میلیارد دلار سرمایه‌گذاری خارجی انجام داد.

معاون سیاسی امنیتی استاندار همدان به انتخابات پیش رو اشاره داشت و افزود: ۲۹۶ نفر در استان همدان برای شرکت در انتخابات مجلس شورای اسلامی ثبت‌نام کردند که از این میان ۲۸۶ نفر در بررسی‌های هیئت نظارت تائید شدند و درنهایت ۱۵۵ نفر در استان همدان تائید شدند.

الهی تبار بابیان اینکه باید شرایط برای شرکت همه فعالان سیاسی و تشکل‌ها و گروه‌ها در انتخابات و رقابت با یکدیگر فراهم شود، افزود: باید ظرفیت انتخاب مردم افزایش یابد که لازمه حضور حداکثری مردم در انتخابات بوده و امیدواریم که رد صلاحیت‌ها با نظر و بررسی شورای نگهبان تغییر پیدا کند و افراد بیشتری بتوانند در رقابت سالم  انتخابات و چهارچوب نظام شرکت کنند.

وی در بخش دیگری از سخنانش در مورد مدارس شبانه‌روزی بیان داشت: مدارس شبانه‌روزی از افت تحصیلی و ریزش تحصیلی جلوگیری کرده است.

معاون سیاسی امنیتی استاندار همدان با اشاره به اینکه یارانه غذایی مدارس شبانه‌روزی نباید قطع می‌شد، گفت: وسایل و تجهیزات ورزشی و فرهنگی باید مدارس شبانه‌روزی تهیه شود و نگهداری و تعمیر و تجهیز مدارس شبانه‌روزی بسیار مهم‌تر از ساخت این مدارس است و در حال حاضر ساخت مدرسه شبانه‌روزی در استان متوقف‌شده  است.

وی بر تقویت مدارس شبانه‌روزی تأکید کرد و بیان داشت: مدارس شبانه‌روزی در تثبیت جمعیت نقش مؤثری داشتند.