تاریخ انتشار: ۱۷:۱۶:۵۶, ۲۷ دی ۱۳۹۴
صفحه استان ها » مرکزی

اجرای برجام زمینه‌ساز تحقق شعار اقتصاد مقاومتی در کشور است

عضو هیئت‌رئیسه مجلس خبرگان رهبری با اشاره به اجرای برجام گفت: اجرای برجام زمینه‌ساز تحقق شعار اقتصاد مقاومتی در کشور است.
عضو هیئت‌رئیسه مجلس خبرگان رهبری با اشاره به اجرای برجام گفت: اجرای برجام زمینه‌ساز تحقق شعار اقتصاد مقاومتی در کشور است.

به گزارش اعتدال به نقل از فارس، آیت‌الله قربانعلی دری‌نجف‌آبادی در کلاس درس خارج فقه در حوزه علمیه امام خمینی (ره) اراک اظهار داشت: برجام نتیجه سال‌ها تحمل سختی و مقاومت مردم ایران در برابر زورگویی‌های مخالفان نظام است.

وی تصریح کرد: اجرایی شدن این مهم فرصت بسیار خوبی برای کشور است که بعد از سال‌ها تحمل سختی و فشار به بازارهای جهانی ورود کرده و نسبت به صادرات و جهش اقتصادی اقدام کند.

نماینده ولی فقیه در استان مرکزی همچنین اجرای برجام را زمینه‌ساز تحقق شعار اقتصاد مقاومتی در کشور دانست و خاطر نشان کرد: شرایط پساتحریم نباید موجب شود که از موضوع اقتصاد مقاومتی غافل شویم، چرا که آن چه موجب شد کشور در شرایط سخت اقتصادی بتواند مشکلات را یکی پس از دیگری پشت سر بگذارد، توجه به موضوع اقتصاد مقاومتی بود.

دری‌نجف‌آبادی بیان داشت: امروز با تحقق موضوع برجام فصل نوینی از تجارت و ارتباط با دنیا در کشور به وجود آمده که باید از این فرصت نهایت بهره را برد.

وی برقراری ارتباط مالی و بانکی با سایر کشورها، حضور صادرکنندگان و تولیدکنندگان داخلی در بازارهای جهانی، افزایش درآمد اقتصادی، ارز آوری و اشتغالزایی را از نتایج اجرای برجام دانست و گفت: حضور در بازارهای جهانی می‌تواند کشور را از اقتصاد نفتی و تک بعدی نجات دهد.

دری‌نجف‌آبادی همچنین با اشاره به در پیش بودن دهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی و پنجمین دوره مجلس خبرگان رهبری اظهار داشت: این انتخابات از حساسیت ویژه‌ای برخوردار است و حضور حداکثری مردم در این انتخابات بار دیگر موجب عزت و اقتدار بیش از پیش نظام خواهد شد.