تاریخ انتشار: ۱۶:۳۸:۰۶, ۲۷ دی ۱۳۹۴
صفحه استان ها » لرستان

صفر تا 100 دانش هسته‌ای ایران اسلامی بومی است

فرماندار بروجرد گفت: دانشمندان ایرانی با تکیه بر توانایی‌های داخلی صفر تا 100 دانش هسته‌ای را در اختیار گرفته‌اند.
فرماندار بروجرد گفت: دانشمندان ایرانی با تکیه بر توانایی‌های داخلی صفر تا 100 دانش هسته‌ای را در اختیار گرفته‌اند.

به گزارش اعتدال به نقل از فارس، مسلم پورقاسمیان در چهارمین نشست فصلی کارگروه بانوان و خانواده این شهرستان اظهار کرد: اجرای برجام به معنای پایان تحریم‌های ظالمانه دشمنان پس از گذشت چند دهه است.

وی با اشاره به ابراز شادمانی کشورهای آزاده دنیا از اجرای برجام عنوان کرد: تلاش شبانه‌روزی تیم مذاکره‌کننده هسته‌ای ایران در مذاکرات با 1+5 با اجرای برجام به ثمر نشسته است.

فرماندار بروجرد دفاع تیم مذاکره‌کننده ایرانی در مقابل شش قدرت بزرگ دنیا و اثبات صلح‌آمیز بودن فعالیت‌های هسته‌ای کشور را دفاعی جانانه خواند و تاکید کرد: اعتقاد راسخ تیم مذاکره‌کننده ایرانی به نظام جمهوری اسلامی در کنار برخورداری آنها از تجربه بالا بر کسی پوشیده نیست.

پورقاسمیان با اشاره به لزوم زنده نگه داشتن یاد و خاطره شهدای هسته‌ای افزود: امروزه دانشمندان بسیاری در ایران اسلامی در زمینه هسته‌ای به تحصیلات عالی دست یافته‌اند.

وی صبر و پشتیبانی ملت و مقام معظم رهبری از تیم مذاکره ایرانی در جریان مذاکرات هسته‌ای با 1+5 را عامل پیروزی این تیم در این مذاکرات دانست.

فرماندار بروجرد تصریح کرد: دولت برای آبادانی کشور برنامه‌های مطلوبی را در دستور کار خود دارد.

پورقاسمیان در بخش دیگری از سخنان خود به اعلام نهایی اسامی نامزدهای انتخاباتی تایید صلاحیت شده مجلس شورای اسلامی از سوی هیئت نظارت اشاره و اظهار کرد: به نامزدهای انتخاباتی رد صلاحیت شده دو روز به منظور اعلام اعتراض خود فرصت داده شده است.

وی عنوان کرد: رسیدگی به اعتراضات نامزدهای انتخاباتی مجلس 20 روز به طول می‌انجامد.

فرماندار بروجرد خاطرنشان کرد: تلاش‌ها به منظور برگزاری انتخاباتی پرشور با حضور حداکثری همه اقشار جامعه در این شهرستان ادامه دارد.

پورقاسمیان تصریح کرد: استفاده از همه ظرفیت‌ها به منظور حضور حداکثری اقشار مختلف جامعه در دو انتخابات مهم مجلس شورای اسلامی و خبرگان رهبری امسال ضروری است.         

وی با اشاره به اینکه نیمی از جمعیت کشور را زنان تشکیل می‌دهند رسیدگی به مشکلات این قشر عظیم را ضروری خواند.