تاریخ انتشار: ۱۴:۱۹:۲۵, ۲۸ دی ۱۳۹۴
صفحه استان ها » گیلان

برخورداری 76 درصد مردم روستاهای گیلان از گاز طبیعی

مدیرعامل شرکت گاز گیلان گفت: اکنون 76 درصد مردم روستاهای گیلان از گاز طبیعی برخوردار هستند.
مدیرعامل شرکت گاز گیلان گفت: اکنون 76 درصد مردم روستاهای گیلان از گاز طبیعی برخوردار هستند.

به گزارش اعتدال به نقل از فارس، جمشید ظهیری با اشاره به وضعیت گازرسانی در گیلان اظهار کرد: در بخش شهری تمام شهرهای گیلان به جز ماسوله دارای گاز طبیعی هستند.

وی با بیان اینکه در دوسال گذشته شهرهای دیلمان، جیرنده، بره‌سر و ماکلوان فاقد گاز بودند، افزود: اکنون این چهار شهر دارای گاز طبیعی هستند و از آن استفاده می‌کنند.

مدیرعامل شرکت گاز گیلان با بیان اینکه به یک‌هزار و 386 روستا گازرسانی شده است، گفت: اکنون 76 درصد مردم روستاهای گیلان از گاز طبیعی برخوردار هستند.

وی درباره گازرسانی روستاهای بالای 20 خانوار، تصریح کرد: گازرسانی روستاهای بالای 20 خانوار از اواخر سال 93 در کشور اجرایی و از 15 تیر ماه امسال این پروژه در گیلان آغاز شد.

ظهیری با اشاره به اینکه 200 روستای بالای 20 خانوار در دهه فجر امسال به شبکه گاز می‌پیوندند، خاطرنشان کرد: تا اوایل سال 96 تمام روستاهای بالای 20 خانوار گیلان دارای گاز می‌شوند.

وی درباره وضعیت تولید و مصرف گاز طبیعی تصریح کرد: امسال اتفاق‌هایی که در تولید گاز افتاده بسیار خوشایند بوده و پارس‌های جنوبی یکی پس از دیگری افتتاح می‌شوند و کمبود گاز نداریم و تولید با مصرف برابر شده است.

مدیر عامل شرکت گاز گیلان با بیان اینکه در این استان گزارشی از قطعی گاز نداشتیم، یادآور شد: بر اثر کمبود گاز قطعی نداشتیم و ممکن است به دلیل تعمیرات قطعی موقت صورت گیرد اما توصیه همیشگی ما رعایت در مصرف گاز است.

وی درباره پوشاندن روی علمک‌های گاز در فصل سرما، متذکر شد: سیستم جریان گاز نیاز به پوشش ندارد و هیچ‌گونه پوششی روی علمک‌های گاز قرار نگیرد.