تاریخ انتشار: ۲۱:۱۴:۳۷, ۲۷ دی ۱۳۹۴
صفحه استان ها » گیلان

افتتاح 137 پروژه راه و شهرسازی گیلان در دهه فجر

مدیرکل راه و شهرسازی گیلان از افتتاح 137 پروژه راه و شهرسازی با اعتبار 215 میلیارد و 730 میلیون تومان هم‌زمان با دهه فجر امسال در این استان خبر داد.
مدیرکل راه و شهرسازی گیلان از افتتاح 137 پروژه راه و شهرسازی با اعتبار 215 میلیارد و 730 میلیون تومان هم‌زمان با دهه فجر امسال در این استان خبر داد.

به گزارش اعتدال به نقل از فارس، شعبان‌علی خاوری در جلسه راه و شهرسازی گیلان با اشاره به اینکه دهه فجر فرصتی مناسب برای ارائه خدمات دولت به مردم است، اظهار کرد: دهه فجر امسال پروژه‌های عمرانی بسیاری توسط اداره کل راه و شهرسازی استان به بهره‌برداری می‌رسد.

وی از افتتاح بهسازی و آسفالت 233 کیلومتر راه روستایی در دهه فجر امسال در مناطق مختلف گیلان خبر داد و افزود: پروژه‌های روکش 127 کیلومتر از راه‌های شریانی، اصلی و فرعی، بهره‌برداری از دو دستگاه پل ارتباطی روستایی، افتتاح دو راهدارخانه و انبار نمک، بهره‌برداری از یک‌هزار و 500 واحد مسکن مهر، بهره‌برداری از یک مدرسه 12 کلاسه، بهره‌برداری از ساختمان فرمانداری صومعه‌سرا، اجرای روشنایی و ... با اعتبار 215 میلیارد و 730 میلیون تومان از پروژه‌های افتتاحی راه و شهرسازی گیلان است.

مدیرکل راه و شهرسازی گیلان با بیان اینکه 26 هزار و 974 نفر از پروژه‌های مذکور بهره‌مند می‌شوند، تصریح کرد: پیروزی انقلاب اسلامی تحولی بزرگ در عرصه‌های عمرانی و خدمات‌رسانی دولت‌ها در راستای محرومیت‌زدایی، عمرانی و آبادانی در کشور ایجاد کرده است.

خاوری، اجرای پروژه‌های راهسازی در مناطق محروم و روستاها را یکی از مهم‌ترین رویکردهای دولت خواند و بیان کرد: یک‌هزار و 400 کیلومتر راه‌های روستایی گیلان قبل از پیروزی انقلاب اسلامی اکنون به 8 هزار و 900 کیلومتر رسیده و از این میزان 4 هزار و 700 کیلومتر از آسفالت برخوردار است.

وی به روند روبه رشد توسعه راه‌های مواصلاتی روستایی در گیلان اشاره کرد و گفت: در مدت دو سال گذشته تلاش‌های خوبی در بخش آسفالت راه‌های روستایی در استان انجام شده است.

مدیرکل راه و شهرسازی گیلان با اشاره به انعقاد تفاهم‌نامه برای یک‌هزار و 500 کیلومتر آسفالت راه روستایی با بخش خصوصی، خاطرنشان کرد: سال گذشته 270 کیلومتر از راه‌های روستایی استان آسفالت شد و در سالجاری 380 کیلومتر از راه‌های روستایی گیلان آسفالت شده است.

خاوری اعتبار یک‌هزار و 500 کیلومتر آسفالت راه‌های روستایی گیلان را 150 میلیارد تومان عنوان کرد و یادآور شد: با اتمام پروژه مذکور 50 درصد از روستاهای بدون آسفالت گیلان از راه ایمن برخوردار می‌شود.

وی شاخص آسفالت راه‌های روستایی گیلان را 49 درصد ذکر کرد و افزود: شاخص آسفالت راه‌های روستایی در کشور 57 درصد است.

مدیرکل راه و شهرسازی گیلان به اهتمام جدی دولت برای جبران عقب‌ماندگی آسفالت راه‌های روستایی اشاره کرد و گفت: امیدواریم با حمایت‌های استانی و ملی از نظر تفاهم‌نامه‌ای و تامین قیر مورد نیاز بتوانیم عقب‌ماندگی‌ها را جبران کنیم.