تاریخ انتشار: ۱۸:۳۷:۱۴, ۲۷ دی ۱۳۹۴
صفحه استان ها » گیلان

دیدار و گفتگوی استاندار گیلان با سفیر ایران در آذربایجان

استاندار گیلان و سفیر ایران در آذربایجان به منظور پیگیری موارد مطروحه در سفر آبان ماه استاندار به باکو در رشت با یکدیگر دیدار و گفتگو کردند.
استاندار گیلان و سفیر ایران در آذربایجان به منظور پیگیری موارد مطروحه در سفر آبان ماه استاندار به باکو در رشت با یکدیگر دیدار و گفتگو کردند.

به گزارش اعتدال به نقل از مهر، در این دیدار سفیر ایران در باکو با اشاره به نقش مهم گیلان در توسعه صادرات غیرنفتی اظهارکرد: باتوجه به هدف گذاری دولت در توسعه صادرات غیر نفتی، گیلان می تواند نقش تأثیرگذاری را در جهت تحقق این مهم ایفا کند.

محسن پاک آیین تصریح کرد: سفر دکتر نجفی به جمهوری آذربایجان تسهیل کننده همکاری‌های دو جانبه بود و از این طریق توجه مردم آذربایجان به گیلان جلب شد.

وی با اشاره به استقبال کشورهای روسیه و آذربایجان از محصولات کشاورزی ایران افزود: می‌توان درآمد فروش محصولات کشاورزی را جایگزین درآمدهای نفتی کرد.

در ادامه این دیدار استاندار گیلان نیز به موفقیت کشورمان در مذاکرات هسته‌ای اشاره کرد و گفت: با اجرایی شدن برجام و ایجاد پشتوانه اعتباری در کشور ریسک سرمایه‌گذاری بسیار پایین خواهد آمد و به یاری خداوند شاهد فضای بسیار مناسبی جهت توسعه کشور خواهیم بود.

محمدعلی نجفی افزود: اجرای برجام و تدوین برنامه ششم توسعه و بودجه سال ۹۵ تکلیف همه مدیران را بیشتر می‌کند و بايد با جدیت بیشتری تلاش كنيم تا به رشد هشت درصدی برنامه ششم توسعه دست يابيم.

وی با بیان اینکه برای رسیدن به رشد هشت درصدی سالانه ۳۰ تا ۵۰ میلیارد دلار سرمایه خارجی نیاز است از تلاش دولت جهت افزایش رشد اقتصادی کشور در سال ۹۵ خبر داد.

نجفی همچنین از تشکیل کمیته ای برای پیگیری اجرای توافقات سفر به جمهوری آذربایجان در آبان ماه امسال خبر داد و گفت: پس از این سفر، مسائل مورد توافق در گیلان با جدیت در حال پیگیری است.

استاندار گیلان خاطرنشان کرد: اجرای راه آهن رشت- آستارا، ۲۴ ساعته شدن مرز آستارا و روان سازی صادرات  به گسترش روابط به جمهوری آذربايجان كمك می كند.