تاریخ انتشار: ۱۷:۱۷:۴۷, ۲۶ دی ۱۳۹۴
صفحه استان ها » کهکیلویه و بویراحمد

ظرفیت تولید 20 هزار تن محصولات کشاورزی در شهرک‌های کشاورزی کهگیلویه و بویراحمد

رئیس سازمان جهاد کشاورزی کهگیلویه و بویراحمد گفت: شرکت شهرک‌های کشاورزی استان ظرفیت تولید سالانه 20 هزار تن محصولات کشاورزی را دارد.
رئیس سازمان جهاد کشاورزی کهگیلویه و بویراحمد گفت: شرکت شهرک‌های کشاورزی استان ظرفیت تولید سالانه 20 هزار تن محصولات کشاورزی را دارد.

به گزارش اعتدال به نقل از فارس، جعفر گوهرگانی در نشست ستاد راهبردی شهرک‌های کشاورزی کهگیلویه و بویراحمد با بیان اینکه این شرکت چند سالی است که در سطح کشور فعالیت خود را آغاز کرده، گفت: شعبه استانی شرکت سال گذشته در استان راه‌اندازی شد که برای فعالیت این شرکت نیاز به تعامل و حمایت‌های دستگاه‌های استانی کاملا احساس می‌شود.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی کهگیلویه و بویراحمد با بیان اینکه زیرساخت‌های شهرک‌های کشاورزی استان فراهم شود، افزود: دستگاه‌های استانی برای تأمین زیرساخت‌ها و بانک‌ها برای تأمین تسهیلات مجتمع واحدهای شهرک کشاورزی همکاری و مشارکت کنند.

وی بیان کرد: ایجاد شرکت شهرک‌های صنعتی فرصت مناسبی برای توسعه بخش کشاورزی، ایجاد اشتغال و افزایش صادرات محصولات کشاورزی استان است که 10 طرح و پروژه کشاورزی برای ایجاد زیرساخت مشخص شدند.

این مسئول تصریح کرد: مجتمع گلخانه‌ای باشت، مجتمع دامپروری ناصرآباد گچساران، مجتمع گلخانه‌ای دشت مازه، مجتمع گلخانه‌ای بهمئی، طرح شیلات قلات بویراحمد، مجتمع گلخانه‌ای شهدای فرودگاه یاسوج، مجتمع شیلات چنار برم و مجتمع شیلات بید انجیر چرام از جمله طرح‌های کشاورزی هستند که نیازمند تأمین زیرساخت‌ برای آغاز به کار هستند.

گوهرگانی تصریح کرد: تاکنون برای ساخت زیرساخت‌های کشاورزی 15 میلیارد تومان هزینه شده که در صورتی که 100 درصد این طرح‌ها به مرحله بهره‌برداری برسد زمینه اشتغال یک‌هزار و 700 نفر فراهم می‌شود.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی کهگیلویه و بویراحمد خاطرنشان کرد: برای تکمیل و اتمام زیرساخت‌های این مجتمع‌های کشاورزی نیازمند بیش از 5 میلیارد تومان اعتبار هستیم.

وی اضافه کرد: با تکمیل این مجتمع‌ها در شهرک کشاورزی، استان ظرفیت تولید سالانه 20 هزار تن محصولات کشاورزی در زمینه محصولات گلخانه‌ای، سبزی، صیفی، دام و شیلات را دارد.

گوهرگانی با اشاره به اینکه شرکت شهرک‌های کشاورزی به صورت ویژه استان را ببیند افزود: اقدامات شرکت شهرک‌های کشاورزی در استان رضایت‌بخش نیست.

این مسئول با بیان اینکه در حال حاضر بیش از 14 هزار تن ماهی سردآبی در استان تولید می‌شود، تصریح کرد: در صورتی که سه مجتمع شیلات بید انجیر چرام، قلات بویراحمد و چناربرم دنا فعال شوند تولید سالانه سه هزار تن ماهی سردآبی به محصولات استان اضافه می‌شود.