تاریخ انتشار: ۱۳:۱۴:۱۸, ۲۷ دی ۱۳۹۴
صفحه استان ها » کهکیلویه و بویراحمد

صدور 52 هزار کارت ملی هوشمند در کهگیلویه و بویراحمد

مدیرکل ثبت‌احوال کهگیلویه و بویراحمد گفت: از ابتدای امسال تاکنون 52 هزار کارت ملی هوشمند در سطح استان صادر شده‌ است.
مدیرکل ثبت‌احوال کهگیلویه و بویراحمد گفت: از ابتدای امسال تاکنون 52 هزار کارت ملی هوشمند در سطح استان صادر شده‌ است.

به گزارش اعتدال به نقل از فارس، سید محمد علی تقوی در نشست شورای اداری ثبت‌احوال کهگیلویه و بویراحمد که در فرمانداری دهدشت برگزار شده بود با اشاره به مأموریت‌های این نهاد اظهار داشت: روزانه بیش از 120 آیتم کاری در حوزه ثبت‌احوال انجام می‌شود.

مدیرکل ثبت‌احوال کهگیلویه و بویراحمد تصریح کرد: صدور و حفاظت اسناد هویتی از دیگر مأموریت‌های ثبت‌احوال است و انتخابات یکی از کارکردهایی است که از این اسناد استفاده می‌شود.

وی با بیان اینکه تولید و انتشار آمار جمعیتی هر ساله در قالب سالنامه آماری از سوی ثبت‌احوال منتشر می‌شود، افزود: در سطح کلان برنامه‌هایی در سازمان دنبال می‌شود که مراجعه حضوری مردم برای دسترسی به خدمات ثبت‌احوال را کمتر می‌کند.

این مسئول صدور کارت ملی هوشمند و مکانیزه شدن شناسنامه را مورد اشاره قرار داد و گفت: تمامی شناسنامه‌هایی که اکنون صادر می‌شود به صورت مکانیزه است.

تقوی از مکانیزه شدن نیمی از شناسنامه‌ها در سطح استان خبر داد و گفت: پیش‌بینی می‌شود طی دو سال آینده تمامی شناسنامه‌ها مکانیزه شود.

مدیرکل ثبت‌احوال کهگیلویه و بویراحمد با اشاره به هوشمندسازی 52 هزار کارت ملی هوشمند در سال‌جاری تصریح کرد: تا پایان سال‌جاری 20 هزار کارت دیگر صادر خواهد شد.

وی،صدور کارت ملی هوشمند را از دیگر برنامه‌ها خواند و با بیان اینکه مقدمات کار به لحاظ توسعه زیرساخت‌های مخابراتی انجام شده است، افزود: طبق برنامه‌ریزی انجام شده قرار است در سال آینده بیش از 150 هزار کارت ملی هوشمند در این استان صادر شود.