تاریخ انتشار: ۱۶:۵۷:۴۱, ۲۶ دی ۱۳۹۴
صفحه استان ها » کهکیلویه و بویراحمد

رفع مشکلات 26 واحد صنعتی و تولیدی کهگیلویه و بویراحمد در ستاد رفع موانع تولید

معاون امور اقتصادی استاندار کهگیلویه و بویراحمد گفت: تاکنون مشکلات 26 واحد صنعتی و تولیدی در این ستاد رفع شده و این واحدها به چرخه تولید بازگشتند.
معاون امور اقتصادی استاندار کهگیلویه و بویراحمد گفت: تاکنون مشکلات 26 واحد صنعتی و تولیدی در این ستاد رفع شده و این واحدها به چرخه تولید بازگشتند.

به گزارش اعتدال به نقل از ایسنا، خمجید محنایی در بیست و ششمین نشست ستاد تسهیل و رفع موانع تولید واحدهای صنعتی و تولیدی استان افزود: رفع مشکلات واحدهای صنعتی و تولیدی از مهمترین اهداف تشکیل جلسات این ستاد است.

وی بیان کرد: تاکنون 26 جلسه این ستاد در استان تشکیل شده که در کدام از این جلسات حداقل مشکلات یک واحد صنعتی و تولیدی در بخش‌های کشاورزی، صنعتی و معدنی رفع شده است.

معاون امور اقتصادی استاندار کهگیلویه و بویراحمد خاطرنشان کرد: با اشاره به خروجی خوب جلسات ستاد رفع موانع تولید گفت: تاکنون مشکلات 26 واحد صنعتی و تولیدی در این ستاد رفع شده و این واحدها به چرخه تولید بازگشتند.

محنائی تصریح کرد: کهگیلویه و بویراحمد به لحاظ تشکیل جلسات این ستاد رتبه 10 و اجرایی کردن مصوبات ستاد رفع موانع تولید رتبه چهارم کشور را در اختیار دارد که این آمار برای استان ما که دارای جمعیت و همین‌طور صنایع و کارخانه کمتری بوده آمار قابل قبولی است.

وی با بیان اینکه بانک‌ها مشارکت بیشتری در اعطای تسهیلات به واحدهای تولیدی و صنعتی داشته باشند، ادامه داد: تلاش مسئولان ارشد استان فعال کردن واحدهای تولیدی راکد و ایجاد اشتغال در این بخش مهم است.

معاون امور اقتصادی استاندار کهگیلویه و بویراحمد بیان کرد: با فعال شدن واحدهای تولیدی راکد در سطح استان بخش زیادی از مردم مشغول به کار شدند که امیدواریم سایر واحدهایی که ظرف سال‌های اخیر راکد شدند به چرخه تولید بازگردند و اشتغالزائی مناسبی ایجاد شود.

محنائی عنوان کرد: در جلسه امروز ستاد رفع موانع تولید مشکلات سه واحد شرکت شهد ناب یاسوج، شرکت صنایع غذایی جم دوگنبدان و طرح شرکت تعاونی 2301 بررسی که مشکلات شرکت شهد ناب مجدداً در کمیته کارشناسی بررسی می‌شود و به سایر شرکت‌ها دوره استمهال 6 ماه داده شد.

وی با بیان اینکه ظرف دو سال اخیر هیچ واحد صنعتی در استان راکد نشدند، افزود: مجموعه استان تمام تلاش و حمایت خود را از سرمایه‌گذاران انجام می‌دهد که تاکنون در این خصوص اقدامات خوبی انجام شده است.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری کهگیلویه وبویراحمد اضافه کرد: کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید این استان از نظر مصوبات اجرایی شده در راستای رفع مشکلات تولید کنندگان، رتبه چهار کشور را کسب کرد.

محنایی بیان کرد: براساس آمارهای کشوری اعلام شده، این استان 140 مصوبه این کارگروه را اجرا کرده است که 52 درصد مصوبات این کارگروه است. چهار هزار و 470 مصوبه کارگروه رفع موانع تولید کشور به مرحله اجرا رسید که این عدد 29 درصد مصوبات کشور است.

وی اضافه کرد: در حالی که تنها 29 درصد مصوبات کارگروه رفع موانع تولید کشور اجرایی شده است، 52 درصد مصوبات این استان به مرحله اجرا رسیده است.

محنائی تصریح کرد: این مساله نشان دهنده جدیت نهادهای دولتی از جمله اداره کل امور اقتصادی استانداری، سازمان صنعت، معدن، تجارت، شرکت شهرک های صنعتی، اتاق بازرگانی یاسوج و همکاری بانک های عامل است که پیگیر رفع مشکلات واحدهای صنعتی و تولیدی استان هستند.