تاریخ انتشار: ۲۰:۱۵:۴۹, ۲۶ دی ۱۳۹۴
صفحه استان ها » ایلام

تشکیل فراکسیون مناطق آزاد در مجلس حرکت ارزنده‌ای بود

نماینده مردم ایلام، ایوان، مهران، سیروان، چرداول و ملکشاهی در مجلس شورای اسلامی گفت: تشکیل فراکسیون مناطق آزاد در مجلس حرکت ارزنده‌ای بود.
نماینده مردم ایلام، ایوان، مهران، سیروان، چرداول و ملکشاهی در مجلس شورای اسلامی گفت: تشکیل فراکسیون مناطق آزاد در مجلس حرکت ارزنده‌ای بود.

به گزارش اعتدال به نقل از فارس، عمران علی‌محمدی گفت: فراکسیون مناطق آزاد در مجلس شورای اسلامی تشکیل شده است و ایلام نیز در این فراکسیون جایگاه ویژه‌ای دارد.

نماینده مردم ایلام، ایوان، مهران، سیروان، چرداول و ملکشاهی در مجلس شورای اسلامی گفت: قرار است به زودی مبحث منطقه آزاد ایلام در صحن علنی مجلس شورای اسلامی طرح و ان‌شاء‌الله رای لازم را اخذ کند.

وی ادامه داد: استان ایلام یکی از مناطق در حال توسعه کشور بوده که لازمه توسعه آن عنایت ویژه مسئولان ارشد کشوری به این منطقه بوده که خوشبختانه تاکنون تلاش‌هایی در این راستا صورت گرفته است.

این نماینده مجلس اضافه کرد: عمق محرومیت‌های استان ایلام در کنار منابع و ظرفیت‌های آن بسیار ناچیز بوده که باید با بهره از این ظرفیت‌ها و همچنین نیروی انسانی توانمند و خلاق منطقه در مسیر توسعه و آبادانی و پیشرفت گام برداشت.

نماینده مردم ایلام، ایوان، مهران، سیروان، چرداول و ملکشاهی در مجلس شورای اسلامی گفت: البته طی ماه‌های گذشته تلاش‌های مستمری در حوزه دریافت و افزایش سهم اعتبارات استان ایلام با کمک نماینده عالی دولت در استان ایلام صورت گرفته که باید این روند همچنان استمرار داشته باشد تا بخشی از مشکلات استان رفع شود.

علی‌محمدی با بیان اینکه اشتغال جوانان دانش آموخته یکی از مطالبات اساسی مردم استان ایلام محسوب می‌شود تصریح کرد: قطعا با تصویب منطقه آزاد مهران و رونق اقتصادی که از محل تحقق این منطقه فراهم می‌شود بخش عمده‌ای از مشکل اشتغال جوانان ایلامی رفع خواهد شد و در این راستا نیز برنامه‌ریزی مدونی از سوی مسئولان امر صورت گرفته است.