تاریخ انتشار: ۱۹:۱۰:۵۹, ۲۶ دی ۱۳۹۴
صفحه استان ها » البرز

تولیدات بخش کشاورزی 9 میلیون تن افزایش خواهد یافت

معاون وزیر جهاد کشاورزی گفت: با ایجاد و راه اندازی‌های پروژه‌های جهاد کشاورزی در سراسر کشور ، 9 میلیون تن به تولیدات کشاورزی افزوده می‌شود.
معاون وزیر جهاد کشاورزی گفت: با ایجاد و راه اندازی‌های پروژه‌های جهاد کشاورزی در سراسر کشور ، 9 میلیون تن به تولیدات کشاورزی افزوده می‌شود.

به گزارش اعتدال به نقل از ایسنا، حسن رکنی در نشستی که در محل موسسه تحقیقات علوم دامی استان البرز برگزار شد، اظهارکرد: یکی ا زمهم‌ترین برنامه‌های جهاد کشاورزی ایجاد و راه‌اندازی پروژه‌های بزرگ در سراسر کشور است که یکی از بازخوردهای آن افزایش 9 میلیون تنی تولیدات کشاورزی خواهد بود.
وی افزود: یکی از  طرح‌های بزرگ جهاد کشاورزی در جنوب کشور در حال را‌ اندازی است که در اولین قدم  55 هزار هکتار را به زیر کشت خواهیم برد.
رکنی در بخش دیگر صحبت‌های خود با اشاره به برنامه ریزی جهاد کشاورزی برای افزایش تولید گوشت قرمز در کشور، گفت: در سال 93 بیش از 780 هزا رتن گوشت قرمز تولید کرده‌ایم که تلاش می‌کنیم تا پایان سال این رقم را به بیش از 800 هزار تن برسانیم.
وی گوشت قرمز را یکی از نیازهای اساسی خانواده ها دانست و اظهار کرد: امیدواریم بتوانیم در حهت افزایش تولید گوشت قرمز که یکی از اقلام وارداتی و مورد نیاز نیز محسوب می‌شود گام برداریم و طرح مشترکی در این خصوص داریم که تلاش می‌کنیم با به بهره برداری رساندن آن علاوه بر تامین نیازهای داخلی به سمت و سوی صادرات گوشت قرمز نیز حرکت کنیم.
رکنی ادامه داد: در سال گذشته بیش از هشت میلیون و 800 هزار تن شیر در کشور تولید شده که با برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته تلاش می‌کنیم تا پایان سال جاری تولیدات خود را به مرز 9 میلیون تن برسانیم.
معاون وزیر جهاد کشاورزی گفت: در زمینه طیور نیز سه میلیون تن گوشت مرغ تولید شد که شدیدا به دنبال آن هستیم بازارهای صادرات را تقوت کنیم  و سال گذشته بیش از 150 هزار تن مرغ و تخم مرغ صادر شده است و در تلاش هستیم کشور روسیه را به عنوان یکی از بازارهای هدف برای صادرات در نظر بگیریم.
وی افزود: بیش از 650 هزا رتن صادرات لبنیات در سال گذشته انجام شده است که این موضوع در تاریخ علوم دامی کشور بی نظیر بوده است.
رکنی یادآور شد: برای رسیدن به اقلام پروتئینی مورد نیاز و افزایش تولیدات برای تامین داخل و همچنین صادرات نیازمند یک برنامه‌ریزی علمی و پویا هستیم که امیدوارم با تلاش خانواده جهاد کشاورزی و دیگر مسئولان این مهم رخ دهد.
وی در پایان با اشاره به این که در بسیاری از اقلام مانند شیر، گوشت مرغ، تخم مرغ، عسل امروز به عنوان یک صادر کننده ظاهر شده ایم، افزود: تلاش می‌کنیم در موضوع گوشت قرمز نیز به این توانایی دست یابیم که علاوه بر رفع نیاز داخل در امر صادرات نیز گام‌های بسیار خوبی برداریم.