تاریخ انتشار: ۱۹:۰۵:۰۲, ۲۶ دی ۱۳۹۴
صفحه استان ها » اردیبل

مشارکت ادارات اردبیل در توسعه فضاهای ورزشی مدارس

مدیرکل ورزش و جوانان استان اردبیل خواستار مشارکت ادارات این استان در توسعه فضاهای ورزشی مدارس شد.
مدیرکل ورزش و جوانان استان اردبیل خواستار مشارکت ادارات این استان در توسعه فضاهای ورزشی مدارس شد.

به گزارش اعتدال به نقل از مهر، ایوب بهتاج گفت: نهادینه کردن ورزش از سنین پایین مورد تأکید اداره کل ورزش و جوانان است و در همین راستا لازم است مدارس برنامه‌های مناسبی جهت فرهنگ‌سازی موضوع ورزش تدارک ببینند.

وی بابیان اینکه بر اساس ماده ۵۳ قانون الحاق بخشی از مقررات مالی دولت ادارات می‌توانند ۳۰ درصد از یک درصد اعتبارات خود را به‌منظور توسعه فضاهای ورزشی مدارس اختصاص دهند، افزود: این مهم با هماهنگی اداره کل آموزش‌وپرورش انجام می‌شود.

مدیرکل ورزش و جوانان استان تأکید کرد: این حمایت در قالب مبادله موافقت‌نامه با اداره کل نوسازی مدارس انجام می‌شود و بر اساس اولویت‌بندی برای تکمیل، تجهیز و تعمیر نیازمندی مدارس در فضاهای ورزشی هزینه می‌شود.

بهتاج با اذعان به اینکه این حمایت اختیاری است افزود: انتظار داریم دستگاه‌هایی که اعتبارات کلان دارند در این امر مشارکت کنند چراکه توسعه ورزش مدارس می‌تواند نسلی از فرزندان سالم و توانمند در جامعه تربیت کند.

وی به بسیاری از مشکلات جسمی و روحی کودکان امروز اشاره کرد و افزود: نوع زندگی، رژیم غذایی و کاهش تحرک موجب بروز انواع بیماری‌ها می‌شود و برای کنترل عوارض آن توسعه ورزش در مدارس به جد مورد تأکید است.

مدیرکل ورزش و جوانان استان تأکید کرد: ادارات می‌توانند حتی با خرید تجهیزات موردنیاز مدارس برای توسعه ورزش اقدام کنند و حتی هزینه کرد جزئی در تجهیز فضاهای ورزشی تأثیرات قابل‌توجه در پی دارد.