تاریخ انتشار: ۱۷:۱۳:۵۴, ۲۶ دی ۱۳۹۴
صفحه استان ها » زنجان

تدوین نقشه راه تبدیل استان زنجان به قطب برق و الکترونیک کشور

رئیس سازمان صنعت ، معدن و تجارت استان زنجان گفت: نقشه راه تبدیل استان زنجان به قطب برق و الکترونیک کشور تدوین شد.
رئیس سازمان صنعت ، معدن و تجارت استان زنجان گفت: نقشه راه تبدیل استان زنجان به قطب برق و الکترونیک کشور تدوین شد.

به گزارش اعتدال به نقل از مهر، ناصر فغفوری در اولین جلسه کارگروه تخصصی برق و الکترونیک استان  نقشه راه تبدیل استان زنجان به قطب برق و الکترونیک ، IT و ICT کشور تدوین و طی مذاکرات با ۳وزارتخانه نیرو و صنعت ، معدن و تجارت و همچنین وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات قراردادهایی در جهت عملیاتی نمودن این امر منعقد شده است.

وی ادامه داد: بر اساس نقشه راه تدوین شده ، کارگروه تخصصی برق و الکترونیک به ریاست سازمان صنعت ، معدن و تجارت و نیز کارگروه فناوری اطلاعات ، IT و ICT به ریاست اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات جهت عملیاتی نمودن مصوبه ریاست جمهوری مبنی بر تبدیل استان زنجان به قطب برق و الکترونیک مصوب گردیده است.

فغفوری با اشاره به اهداف تشکیل کارگروه تخصصی برق و الکترونیک یادآور شد : تدوین برنامه های عملیاتی ، رصد کردن مشکلات احداث و راه اندازی شهرک و جذب سرمایه گذار از جمله اهداف تشکیل این کارگروه است.

فغفوری در ادامه از برگزاری جلساتی با سندیکای برق و الکترونیک کشور در جهت جذب سرمایه گذاری اعضای سندیکا در استان زنجان در آینده نزدیک خبر داد.

رئیس سازمان صنعت ،‌معدن و تجارت استان با اشاره به اجرای عملیات زیر بنایی احداث شهرک تخصصی برق و الکترونیک ، IT و ICT  در استان اظهار داشت : این شهرک تخصصی که در ۱۷ کیلومتری اتوبان زنجان – ابهر واقع گردیده است ، هم اکنون عملیات خیابان کشی و زیر سازی انجام شده و جدول گذاری و اجرای شبکه های داخلی آب و برق در حال انجام است.

فغفوری  با اشاره به واگذاری زمین های این شهرک از ابتدای سال ۹۵ یادآور شد : هم اکنون تقاضاهایی در خصوص خرید زمین و آغاز فعالیت در این شهرک وجود دارد.

وی به آمادگی سازمان جهت بازسازی صنایع برق استان اشاره کرد و افزود : هم اکنون تکمیل ، نوسازی و بهینه سازی مصرف انرژی واحدهای تولیدی در اولویت است.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان از تشکیل شرکت های بزرگ صادراتی خبر داد و خاطر نشان ساخت : در جهت جلوگیری از صادرات جزیره ای،‌ بدنبال تشکیل سبدهای کالایی صادراتی هستیم.