تاریخ انتشار: ۱۷:۱۰:۴۱, ۲۷ دی ۱۳۹۴
صفحه استان ها » زنجان

افتتاح کمپین آگاه‌سازی پیشگیری از اختلالات ژنتیک در زنجان

کمپین آگاه‌سازی پیشگیری از اختلالات ژنتیک با حضور مسئولان در زنجان افتتاح شد.
کمپین آگاه‌سازی پیشگیری از اختلالات ژنتیک با حضور مسئولان در زنجان افتتاح شد.

به گزارش اعتدال به نقل از فارس، مسئولان استانی با حضور در سالن همایش اتاق بازرگانی استان زنجان کمپین آگاه‌سازی پیشگیری از اختلالات ژنتیک در زنجان را افتتاح کردند.

در این مراسم از مرتضی تمجیدی مدیرکل آموزش و پرورش استان زنجان، احد جودی مدیرکل ثبت احوال استان زنجان، علیرضا بیگلری رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان زنجان و مدیرکل ثبت اسناد و املاک استان زنجان تجلیل شدند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان در مراسم افتتاحیه کمپین آگاه‌سازی پیشگیری از اختلالات ژنتیک اظهار کرد: ازدواج مقدس‌ترین پیوند در همه جوامع است.

علیرضا بیگلری با اشاره به اینکه این بنیاد در زندگی اجتماعی بسیار موثر است، تصریح کرد: آرامش و پیشرفت اجتماعی مدیون این بنیاد است.

وی بر لزوم توجه به انتخاب در ازدواج تاکید کرد و افزود: زوجین پیش از ازدواج باید چشمان خود را باز کنند و پس از ازدواج چشم خود را بر روی برخی از مشکلات ببندند.

بیگلری با اشاره به اینکه کودکان ثمره زندگی افراد هستند، تأکید کرد: اگر فرزند افراد معلول باشد بدترین و تلخ‌ترین لحاظ عمر انسان‌ها را رقم خورده می‌شود.

وی با اشاره به اینکه تولد کودکان معلول در همه جهان وجود دارد، ادامه داد: براساس اعلام بهداشت جهانی هر کودک معلول هزینه‌ای به اندازه هزار کودک سالم بر روی جامعه تحمیل می‌کند.

انتهای پیام/