تاریخ انتشار: ۱۳:۵۱:۲۹, ۲۶ دی ۱۳۹۴
صفحه استان ها » کهکیلویه و بویراحمد
غلام‌محمد زارعی نماینده بویراحمد و دنا:

فعال کردن صنعت، راهکار معضل بیکاری است

بخش صنعت قابلیت زیادی دارد تا در زمینه اشتغالزایی مورد استفاده قرار گیرد، اگر ظرفیتی که اکنون برای حوزه صنعت پیش بینی شده، با ظرفیت تقنینی نمایندگان همراه شود، قطعاً برای بخش زیادی از معضل بیکاری می توان چاره اندیشی کرد.
‌محمد زارعی نماینده بویراحمد و دنا و عضو کمیسیون صنایع مجلس شورای اسلامی در گفت و گو با پایگاه خبری تحلیلی اعتدال در مورد معضل بیکاری گفت: مسأله اصلی کشور موضوع اشتغال است؛ اشتغال به مطالبه جدی و خواست عمده مردم بدل شده و در همین راستا نمایندگان مردم هم همواره درگیر این مسأله هستند تا به نوعی گره گشای این موضوع باشند. 

وی افزود: بخش صنعت قابلیت زیادی دارد تا در زمینه اشتغالزایی مورد استفاده قرار گیرد، اما متأسفانه تاکنون این بخش دچار رکود بوده  و بسیاری از زمینه های مرتبط با صنعت نیز با حداقل ظرفیت ادامه مسیر می دهند. از همین رو اگر ظرفیتی که اکنون برای حوزه صنعت پیش بینی شده، با ظرفیت تقنینی نمایندگان همراه شود، قطعاً برای بخش زیادی از معضل بیکاری می توان چاره اندیشی کرد. ضمن اینکه هم راستا با صنعت، می توان با فعال کردن سایر بخش هایی که دچار رکود هستند، زمینه های اشتغال را  فراهم کرده و رونقی به جامعه داد.

عضو کمیسیون صنعت با اشاره به لزوم آسیب شناسی حوزه صنعت و ترسیم نقشه راه متناسب با آن، تصریح کرد: فعال کردن صنعت دچار رکود شده، طبعاً به زمان زیادی نیاز دارد و ضروری است که مقدمات، مواد اولیه، سرمایه و مدیریت مورد نیاز آن فعال شود، لذا این موضوع باید مورد اهتمام و توجه جدی مسئولان و کارشناسان امر قرار گیرد. 

زارعی خاطرنشان کرد: مشکلات بخش صنعت ناشی از تمرکز به موضوع تجارت در وزارت صنعت و معدن، بوده و حوزه صنعت کمتر مورد توجه قرار گرفته است. از سوی دیگر به دلیل عدم ترسیم نقشه راه مشخص در بخش صنعت، امکان تحقق اهداف مدنظر فراهم نشد.

وی با اشاره به مشکلات بخش صنعت، تاکید کرد: یکی از راه کارهای فوری و ضروری برای جلوگیری از ادامه رکود بخش صنعت، توجه به سرمایه در گردش است. ضمن اینکه تسهیلات بانکی، بیمه و مالیات ها نیز باید فعال شوند. به طور کلی عمده مشکل رکود، نگاه بخشی به صنعت است؛ از همین رو  لازم است تا افراد و بخش های مختلف به اجماع برسند؛ این اجماع می تواند نسخه دقیق و عادلانه برای برون رفت از مشکلات موجود و رشد صنعت در کشور باشد. 

انتهای پیام/