تاریخ انتشار: ۱۷:۲۵:۲۸, ۲۴ دی ۱۳۹۴
صفحه استان ها » گلستان

احیاء گردشگری، اقتصاد گلستان را متحول می‌کند

‌نماینده ولی فقیه در استان گلستان با تاکید بر این که جوانان باید خود را برای فتح قله‌های پیشرفت در کشور آماده کنند، گفت: احیاء گردشگری و توجه ویژه به آن می تواند اقتصاد استان را متحول کند.
‌نماینده ولی فقیه در استان گلستان با تاکید بر این که جوانان باید خود را برای فتح قله‌های پیشرفت در کشور آماده کنند، گفت: احیاء گردشگری و توجه ویژه به آن می تواند اقتصاد استان را متحول کند.

به گزارش اعتدال به نقل از ایسنا، آیت الله سید کاظم نورمفیدی در نشست صمیمی با جوانان و نخبگان ترکمن صحرا که شهرستان آق قلا برگزار شد، ‌گفت: باید سنت‌ها و فرهنگ بومی خود را حفظ کنید و نگذارید دشمن از طریق مسائلی فرهنگی به دل جوانان و جامعه ما نفوذ کند.

وی با بیان این که دشمن می‌خواهد ما را از فرهنگمان جدا کند، بیان کرد: ‌باید تلاش کنیم تا فرهنگی ملی و اسلامی ‌حفظ شود و دشمن نتواند به ضربه‌ای وارد کند.

نماینده مردم گلستان در خبرگان رهبری همچنین از حضور پرشور بانوان در کنار برادران ابراز خرسندی کرد و گفت: در تاریخ اسلام زن نقش بسیار مهم و تاثیر‌گذاری ایفا کرده و در زمان رسول خدا (ص) و پس از ایشان نیز زنان بسیار دانشمند، عالم و توانمند حضور داشته‌اند.

وی به مقایسه‌ چهره زن در اسلام و فرهنگ غرب پرداخت و گفت: هر چه اسلام جایگاهی زیبا برای زن به تصویر کشیده است، غرب در نقطه مقابل دنبال استفاده ابزاری از زن است.

نماینده ولی فقیه در استان گلستان در بخش دیگری از سخنان خود به حضور جوانان در اطراف پیامبر (ص) اشاره کرد و افزود: جوان در نزد متفکران جهان اسلام جایگاه والایی دارد.

وی اضافه کرد: اگر فردی در سن جوانی راه عبودیت خدا را پیش بگیرد، خدا به قدری او را دوست می‌دارد که محبوب‌ترین بنده نزد خدا می‌شود.

آیت الله نورمفیدی با بیان این که در آخرالزمان هم اکثر سپاه امام زمان (عج) را جوانان تشکیل می‌دهند، گفت: به جوانان توصیه می‌کنم ایرانی را در آینده خود برنامه ریزی کنند که تمام قله‌های پیشرفت را فتح کرده باشد.

وی با تاکید بر این که جوانان باید خود را برای آینده کشور از امروز آماده کنند، اظهار کرد: امروز جوانان در‌گیر فضای مجازی شده‌اند، البته این محیط هم نکات خوب دارد و هم نکات منفی، اما باید مراقب باشند که درگیر فضای منفی آن نشده و وقت خود را برای مدیریت آینده کشور هزینه کنند.

جوانان توانایی‌های علمی و عملی خود را ارتقا دهند

نماینده مردم گلستان در خبرگان رهبری، به جوانان توصیه کرد خود را در زمینه‌های علمی و تجربه کاری تقویت کنند.

وی با بیان این که جوانان باید با علم مدیریت هم آشنا باشند، گفت: کشوری مانند ژاپن نه نفت دارد و نه گاز ولی مدیریت خود را درست کرد و امروز جزو پیشرفته ترین کشورها شناخته می‌شود.

آیت الله نورمفیدی همچنین به وضعیت اشتغال جوانان استان اشاره کرد و گفت: متاسفانه جوانان ما با مشکل بیکاری دست و پنجه نرم می‌کنند و امیدوارم این مشکل به زودی بر طرف شود.

توسعه گردشگری مطالبه همه جوانان از دولت شود

امام جمعه گرگان به ظرفیت‌های فراوان استان در بخش‌های مختلف اشاره کرد و گفت: دیوار گرگان، آشوراده و شهر جرجان از جاذبه‌های تاریخی مهم استان هستند که در دنیا بی نظیرند و در صورت احیا می‌توانند اقتصاد استان را متحول کنند.

وی از جوانان حاضر در جلسه خواست تا توسعه مراکز گردشگری را به عنوان مطالبه‌ای مهم به مسئولان منتقل کنند.

نماینده ولی فقیه در استان گلستان تصریح کرد: وقتی چند صدا به مسئولان برسد آن‌ها موظف می‌شوند این مساله را اولویت خود قرار دهند.

در این نشست تعدادی از جوانان شهرستان ترکمن سوالاتی را درباره توسعه استان گلستان از آیت الله نورمفیدی پرسیدند.

انتهای پیام/