تاریخ انتشار: ۱۷:۰۵:۵۲, ۲۴ دی ۱۳۹۴
صفحه استان ها » کهکیلویه و بویراحمد

فاز اول طرح فاضلاب دوگنبدان با حضور وزیر نیرو افتتاح می‌شود

مدیرعامل آب و فاضلاب کهگیلویه و بویراحمد گفت: با توجه به برنامه‌‍ریزی‌های انجام شده فاز اول طرح فاضلاب دوگنبدان با حضور وزیر نیرو افتتاح می‌شود.
مدیرعامل آب و فاضلاب کهگیلویه و بویراحمد گفت: با توجه به برنامه‌‍ریزی‌های انجام شده فاز اول طرح فاضلاب دوگنبدان با حضور وزیر نیرو افتتاح می‌شود.

به گزارش اعتدال به نقل از تسنیم، سیدعلی لدنی‌نژاد در نشست شورای معاون شرکت آب و فاضلاب کهگیلویه و بویراحمد با اشاره به اینکه فاز اول طرح فاضلاب دوگنبدان آماده بهره‌برداری است، اظهار داشت: این طرح شامل تصفیه‌خانه با ظرفیت 25 هزار مترمکعب در شبانه روز، 45 کیلومتر شبکه جمع‌آوری فاضلاب، 2/7 کیلومتر خط انتقال فاضلاب و شش هزار فقره انشعاب نصب شده فاضلاب است.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب کهگیلویه و بویراحمد مبلغ هزینه شده برای اجرای فاز اول طرح فاضلاب دوگنبدان را 28 میلیارد ریال عنوان کرد و گفت: این طرح با حضور مهندس چیت چیان وزیر نیرو و مهندس جانبازمدیرعامل شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور و همزمان با سفر معاون اول رئیس جمهور به استان کهگیلویه و بویراحمد  روز سه شنبه 29 دی ماه جاری به بهره‌برداری خواهد رسید.

لدنی‌نژاد افق پیش بینی شده برای این طرح را سال 1410 عنوان کرد و گفت:  جمعیت انتهای طرح برابر با 110 هزار نفر پیش‌بینی شده است.

وی خاطرنشان کرد: احداث شبکه فاضلاب دوگنبدان از 81 آغاز شده است و عملیات اجرایی طرح تصفیه‌خانه فاضلاب این شهر نیز  از سال 85 آغاز شده بود ولی تا نیمه اول سال 93 تنها 30 درصد پیشرفت فیزیکی داشت.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب شهری کهگیلویه و بویراحمد افزود: با تامین اعتبار لازم و رفع اختلافات مالی مابین پیمانکاران  طرح تصفیه خانه  و انتخاب پیمانکار جدید تنها در 11 ماه از 30 درصد پیشرفت فیزیکی در مرداد 94 بصورت صد در صد تکمیل و فاز اول این تصفیه‌خانه به مرحله بهره‌برداری رسید.

وی اجرای این طرح را برای شهر دوگنبدان و اهالی این شهر بسیار مهم دانست و گفت: با مساعدت و همکاری مسئولان آب و فاضلاب کشور، مسئولان استانی و نماینده مردم  گچساران و باشت در مجلس شورای اسلامی این طرح در یک سال اخیر سرعت  دوچندانی به خود گرفت تا شهروندان دوگنبدان از مزایای آن بهره ببرند.

انتهای پیام/