تاریخ انتشار: ۱۷:۱۱:۳۷, ۲۴ دی ۱۳۹۴
صفحه استان ها » کهکیلویه و بویراحمد

افتتاح ۲ پروژه بزرگ آب منطقه‌ای در کهگیلویه وبویراحمد

مدیرعامل آب منطقه ای استان کهگیلویه و بویراحمد گفت: روز سه شنبه ۲۹ دی ماه ۲ پروژه آب منطقه‌ای کهگیلویه وبویراحمد با حضور معاون اول رئیس جمهور افتتاح می‌شود.
مدیرعامل آب منطقه ای استان کهگیلویه و بویراحمد گفت: روز سه شنبه ۲۹ دی ماه ۲ پروژه آب منطقه‌ای کهگیلویه وبویراحمد با حضور معاون اول رئیس جمهور افتتاح می‌شود.

به گزارش اعتدال به نقل از تسنیم از یاسوج، علی لطفی در نشست خبری با خبرنگاران، اظهار داشت: روز سه شنبه 29 دی ماه با حضور معاون اول رئیس جمهور دو طرح تأمین آب اراضی امام جعفر و فاز اول تصفیه‌خانه گچساران به بهره‌برداری می‌رسد.

مدیرعامل آب منطقه‌ای کهگیلویه و بویراحمد گفت: وزیر نیرو یا یکی از معاون وزیر در این سفر اسحاق جهانگیری را همراهی می‌کنند.

وی با بیان اینکه پروژه تأمین آب اراضی امامزاده جعفر و ماهور باشت یکی از پروژه‌های افتتاحی در سفر معاون اول رئیس جمهور است، افزود: عملیات اجرایی این پروژه در سال 91 شروع شد و بیش از 85 میلیارد تومان برای بهره برداری از این پروژه هزینه شد.

لطفی با اشاره به اینکه با بهره برداری از این پروژه سه هزار و 500 هکتار از اراضی ماهور باشت تحت کشت آبی قرار می‌گیرد، بیان کرد: این پروژه برای بیش از 1500 نفر به صورت مستقیم و غیرمستقیم اشتغال ایجاد می‌کند.

مدیرعامل آب منطقه ای استان کهگیلویه و بویراحمد فاز اول تصفیه خانه فاضلاب گچساران را دیگر پروژه افتتاحی در سفر معاون اول رئیس جمهور به این استان عنوان کرد و گفت: کارفرمای این پروژه شرکت آب و فاضلاب استان است و تاکنون بیش از 28 میلیارد تومان برای بهره برداری از این پروژه هزینه شده است.

وی عنوان کرد: معاون اول رئیس جمهور در این سفر همچنین از پروژه سد تنگ سرخ یاسوج و برخی پروژه‌های شهرستان‌های گچساران و کهگیلویه بازدید می‌کند.

لطفی با بیان اینکه 180 میلیون متر مکعب آب برای ذخیره سد تنگ سرخ در نظر گرفته شده است، تصریح کرد: سد تنگ سرخ با هدف تأمین آب شرب، کشاورزی و صنعت شهرهای یاسوج و شیراز احداث شد و نیازمند 250 است که امیدواریم در سفر آتی مسئولان دولت به استان اعتباری به این سد تخصیص داده شود.

وی با اشاره به اینکه اعتبارات مصوب سد تنگ سرخ در سال گذشته 2 میلیارد تومان بوده که امسال 12 میلیارد اعتبار مصوب به این پروژه ملی اختصاص داده شده، افزود: مجوز 95 میلیارد فایناس از سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی برای سد گرفته شده است.

انتهای پیام/