تاریخ انتشار: ۱۵:۲۶:۴۷, ۲۴ دی ۱۳۹۴
صفحه استان ها » قزوین

اجرای طرح‌های آب و خاک استفاده بهینه از منابع در قزوین

معاون آب و خاک سازمان جهاد کشاورزی استان قزوین گفت: طرح‌های آب و خاک به منظور استفاده بهینه از منابع موجود در استان قزوین اجرا شود.
معاون آب و خاک سازمان جهاد کشاورزی استان قزوین گفت: طرح‌های آب و خاک به منظور استفاده بهینه از منابع موجود در استان قزوین اجرا شود.

به گزارش اعتدال به نقل از تسنیم، محمدحسین عطایی در جلسه ستاد آبیاری تحت فشار اظهار داشت: طرح‌های آب و خاک به منظور استفاده بهینه از منابع موجود در استان قزوین اجرا شود.

وی با اشاره به اهمیت اجرای طرح‌های آب و خاک بیان کرد: اجرای مطلوب طرح‌های آب و خاک در جلوگیری از اتلاف آب نفش بسزایی داشته که به همین سبب نیازمند توجه ویژه‌ از سوی مدیران و مسئولان است تا با بحران کم‌آبی مقابله شود.

معاون آب و خاک سازمان جهاد کشاورزی استان قزوین خاطرنشان کرد: کشاورزان در زمینه توسعه طرح‌های آب و خاک باید از ظرفیت‌های موجود در استان استفاده کرده و صنایع تبدیلی محصولات کشاورزی را رونق دهند.

عطایی ادامه داد: تدوین الگوی مدیریتی مناسب در بخش کشاورزی و اجرای آن در مزارع و باغات سبب بهره‌مندی بهتر از ظرفیت‌ها و امکانات بومی استان می‌شود که این امر باید در اولویت برنامه‌های مدیران جهاد کشاورزی و به ویژه کشاورزان قرار بگیرد.

وی گفت: استان قزوین به سبب وجود منابع مطلوب کشاورزی از جمله خاک حاصلخیز، منابع آبی و آب‌وهوای مناسب یکی از قطب‌های کشاورزی در کشور محسوب می‌شود که کشاورزان باید در حفظ این منابع اهتمام ویژه‌ای داشته باشند.

انتهای پیام/