تاریخ انتشار: ۱۶:۲۵:۰۴, ۲۴ دی ۱۳۹۴
صفحه استان ها » قزوین

۸۰هزار خانوار روستایی قزوین تحت پوشش بیمه تأمین اجتماعی قرار گرفتند

مدیرکل امور روستایی و شوراهای استانداری قزوین گفت: ۸۰هزار خانوار روستایی، کشاورزان و عشایر تحت پوشش بیمه تأمین اجتماعی قرار گرفتند.
مدیرکل امور روستایی و شوراهای استانداری قزوین گفت: ۸۰هزار خانوار روستایی، کشاورزان و عشایر تحت پوشش بیمه تأمین اجتماعی قرار گرفتند.

به گزارش اعتدال به نقل از تسنیم، کریم حبیبی‌انبوهی در نشست با بخشداران و دهیاران، اظهار داشت: 80هزار خانوار روستایی عشایر و کشاورزان مقیم شهر و روستا تحت پوشش بیمه تأمین اجتماعی در استان قزوین قرار گرفتند.

وی با بیان اینکه حق بیمه پرداختی این افراد 15 درصد است که 10 درصد از آن ر سازمان تأمین اجتماعی پرداخت کرده و تنها پنج درصد حق بیمه را روستاییان، کشاورزان و عشایر پرداخت می‌کنند، تصریح کرد: تاکنون 26هزار خانوار جذب این بیمه شده‌اند که 50 هزار خانوار نیز باید به دفاتر بیمه مراجعه کنند.

وی خاطرنشان کرد: در صورت نداشتن نظام صنفی در سطح برخی شهرستان‌ها کار تایید و معرفی بر عهده سازمان جهاد کشاورزی استان قزوین است که کشاورزان می‌توانند برای تحت پوشش بیمه قرار گرفتن به این سازمان مراجعه کنند.

مدیرکل امور روستایی و شوراهای استانداری گفت: میزان حق بیمه در صندوق 15 درصد است که پنج درصد آن را بیمه گذار پرداخت می‌کند و 10 درصد آن نیز توسط دولت تامین‌می شود.

حبیبی‌انبوهی افزود: همه اعضای یک خانواده می‌توانند با پرداخت حق بیمه جداگانه تحت پوشش بیمه کشاورزان، عشایر و روستاییان باشند؛ علاوه بر این، این افراد می‌توانند در صورت نیاز نیز از مزایای بازنشستگی، از کارافتادگی و مستمری پس از فوت استفاده کنند.

انتهای پیام/