تاریخ انتشار: ۱۳:۲۷:۳۶, ۲۴ دی ۱۳۹۴
صفحه استان ها » زنجان

ضرورت اصلاح روش های انتقال آب در زمین های زراعی و باغات زنجان

رئیس جهاد کشاورزی استان زنجان اصلاح روش های انتقال آب و تغییر و اصلاح الگوی مصرف آب در باغات را در این استان ضروری عنوان کرد.
رئیس جهاد کشاورزی استان زنجان اصلاح روش های انتقال آب و تغییر و اصلاح الگوی مصرف آب در باغات را در این استان ضروری عنوان کرد.
به گزارش اعتدال به نقل از  مهر، حسین جعفری در جمع خبرنگاران مساحت اراضی استان زنجان را ۱۶۸ هزار هکتار عنوان کرد و افزود: از این میزان ۴۰ هزار هکتار تحت پوشش آبیاری نوین قرار گرفته است.

وی اظهار کرد: در ۵۰ درصد از اراضی زیر کشت آبی استان زنجان رقم گندم پیشگام استفاده می شود.

رئیس جهاد کشاورزی استان زنجان گفت: استان زنجان در بحث رقم پیشگام اقدامات خوبی را انجام داده است.

جعفری تاکید کرد: افزایش بهره‌وری واحدهای تولیدی فعال یا واحدهای موجود، فعال‌سازی واحدهای تولیدی نیمه فعال و غیرفعال، تکمیل واحدهای نیمه تمام و ایجاد واحدهای تولیدی جدید به‌منظور تکمیل زنجیره  بخش کشاورزی از اقدامات انجام گرفته در این سازمان است.

وی گفت:رقم پیشگام قابلیت کشت مکانیزه را داشته و در اراضی زیر کشت آبی کار برد دارد و در مصرف بهینه  آب بسیار تاثر گذاربوده و باعث صرفه جویی در مصرف آب می شود.

رئیس جهاد کشاورزی استان زنجان گفت: در ۵۰ درصد از اراضی زیر کشت آبی استان زنجان گندم رقم پیشگام استفاده می شود.

جعفری یاد آورشد: اجرای کاشت گندم رقم پیشگام در اراضی استان زنجان تاکنون باعث صرفه جویی در مصرف آب شده که باید استفاده از این مهم باید روز به روز در اراضی بیشتر شود چرا که بحران آب جدی است و بر تحقق این مهم باید مدیریت لازم را کرد.

وی گفت: استان زنجان برای توسعه بخش کشاورزی ظرفیت های خوبی دارد که باید از این فرصت ها به خوبی استفاده کرد.

رئیس جهاد کشاورزی استان زنجان اصلاح روش های انتقال آب و تغییر و اصلاح الگوی مصرف آب در باغات را نیز ضروری عنوان کرد و گفت: توسعه کشاورزی نیازمند اصلاح استفاده از دانش روز در این حوزه است.

جعفری افزود: استان زنجان در بحث اشتغال در حوزه کشاورزی وضعیت خوبی دارد که باید این مهم در استان ارتقاء یابد.

 انتهای پیام/