تاریخ انتشار: ۱۲:۱۵:۵۹, ۲۴ دی ۱۳۹۴
صفحه استان ها » آذربایجان غربی

رفع موانع اخذ مالیات قانونی در استان آذربایجان‌غربی

استاندار آذربایجان‌غربی بر برطرف شدن موانع اخذ مالیات قانونی در استان با همت دست‌اندرکاران وصول مالیات و درآمدهای دولت تاکید کرد.
استاندار آذربایجان‌غربی بر برطرف شدن موانع اخذ مالیات قانونی در استان با همت دست‌اندرکاران وصول مالیات و درآمدهای دولت تاکید کرد.

به گزارش اعتدال به نقل از تسنیم، قربانعلی سعادت در چهارمین جلسه دبیرخانه ستاد تجهیز درآمد استان با تاکید بر اهمیت ظرفیت‌سنجی و آسیب‌شناسی وصول مالیات در استان اظهار داشت: به منظور مشارکت مناسب در توسعه کشور باید موانع اخذ مالیات قانونی با همت مضاعف دست‌اندرکاران وصول مالیات و درآمدهای دولت برطرف شود.

وی با اشاره به لزوم طراحی و تدوین برنامه‌های لازم به منظور ارتقاء سطوح مختلف درآمدهای مالیاتی، گفت: بدون شک با کاهش اتکاء به درآمدهای نفتی درآمدهای مالیاتی افزایش می‌یابد اما این افزایش درآمدها به معنی تغییر در نرخ نیست بلکه باید تدابیری اتخاذ شود که با شناسایی پایه‌های جدید مالیاتی، از امکانات و توانائی‌های بالقوه و بالفعل اخذ مالیات در استان به‌ صورت مطلوب‌ بهره‌برداری شود.

استاندار آذربایجان‌غربی تصریح کرد: باید تعامل بین اداره کل امور مالیاتی و اتاق بازرگانی و اتحادیه‌های اصناف به منظور شفافیت هر چه بیشتر وصول مالیات بر ارزش افزوده در استان انجام شود.

در ادامه نماینده وزیر و مدیرکل اموراقتصادی و دارایی استان به وضعیت عملکرد وصول درآمدهای استان پرداخت و گفت: میزان وصول درآمدهای استان در 9 ماهه امسال معادل 6،106 میلیارد ریال بوده که از این میزان، بالغ بر 4،999 میلیارد ریال از محل درآمدهای استانی و 1،107 میلیارد ریال از محل درآمدهای ملی بود.

داود غفارپور افزود: میزان وصول درآمدهای مالیاتی در 9 ماهه امسال با 18 درصد رشد نسبت به مدت مشابه سال گذشته معادل 4،131 میلیارد ریال بوده که 2،823 میلیارد ریال از رقم مزبور، از محل درآمد مالیات‌های مستقیم و 1،308 میلیارد ریال از محل درآمد مالیات‌های غیرمستقیم بود.

مدیرکل امور اقتصادی و دارایی آذربایجان‌غربی اظهار داشت: میزان وصول درآمدهای اختصاصی استان 4،069 میلیارد ریال بوده که 3،984 میلیارد ریال از رقم مزبور از محل درآمدهای اختصاصی ملی و  84 میلیارد ریال، از محل درآمد اختصاصی استانی وصول شده است.

دبیر ستاد تجهیز درآمد استان افزود: سایر در آمدها که متشکل از درآمدهای حاصل از مالکیت دولت، درآمدهای حاصل از خدمات و فروش کالا، درآمدهای حاصل از جرایم و خسارات و درآمدهای متفرقه بود با 11.5 درصد رشد نسبت به مدت مشابه سال گذشته معادل 867 میلیارد ریال وصولی داشته است.

نماینده وزیر اقتصاد در استان آذربایجان‌غربی گفت: باید تمرکززدایی و بهبود روش‌های کسب درآمد و درج ارقام مصوب ردیف‌های درآمدهای ملی در پیوست قانون بودجه با هدف تبیین جایگاه استان‌ها انجام شود.

انتهای پیام/