تاریخ انتشار: ۱۶:۱۷:۵۲, ۲۲ دی ۱۳۹۴
صفحه استان ها » گلستان

وصول ۷۱ درصدی درآمدهای استان گلستان

مدیرکل امور اقتصاد و دارایی استان گلستان گفت: تا پایان آذر ماه سال جاری حدود ۷۱ درصد درآمد مصوب یک ساله این استان وصول شده است.
مدیرکل امور اقتصاد و دارایی استان گلستان گفت: تا پایان آذر ماه سال جاری حدود ۷۱ درصد درآمد مصوب یک ساله این استان وصول شده است.

به گزارش اعتدال به نقل از تسنیم، داوود طبرسا در هشتمین جلسه کارگروه درآمدها و تجهیز منابع استانی با ارائه گزارشی از عملکرد درآمدهای عمومی و اختصاصی استان اظهار داشت: در 9 ماهه نخست سال جاری از 2 هزار و 607 میلیارد و 970 میلیون ریال درآمدهای مصوب مبلغ 2 هزار 456 میلیارد و 420 میلیون ریال آن وصول شده است.

وی افزود: از مبلغ وصول شده 83 درصد آن به درآمدهای مالیاتی و 17 درصد نیز به سایر درآمدها اختصاص داشته است.

مدیرکل امور اقتصاد و دارایی استان گلستان با تشریح درآمدهای مالیاتی استان گلستان گفت: بیشترین سهم درآمدهای مالیاتی به مالیات بر درآمد با 870 میلیارد و 660 میلیون ریال و کمترین به مالیات بر ثروت با 103 میلیارد و 50 میلیون ریال تعلق دارد.

وی ادامه داد: از کل درآمدهای مالیاتی 43 درصد آن به مالیات بر درآمد، 22 درصد آن به مالیات بر شرکت های غیردولتی، 30 درصد آن مالیات بر کالا و خدمات و 5 درصد آن به مالیات بر ثروت اختصاص دارد.

مدیرکل امور اقتصادی و دارایی گلستان با تقدیر از دستگاه هایی که وصول درآمدی خوبی داشته اند، ادارات کل امور مالیاتی، ثبت اسناد و املاک و نیروی انتظامی را از آن جمله عنوان کرد و گفت: انتظار ما از دستگاه هایی که شرح وظایف درآمدی دارند ویژه است و مدیران این دستگاه ها باید با عزم بیشتر و ایجاد انگیزه در کارکنان در جهت افزایش وصولی درآمد استان گام بردارند.

رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی گلستان نیز در این نشست بر واگذاری برخی پروژه های استان به بخش خصوصی تاکید کرد و آن را به عنوان راهکاری برای مدیریت بهتر و افزایش منابع درآمدی استان دانست.

حسین پیش قدم از دستگاه های اجرایی خواست: پیشنهادات در خصوص ردیف های درآمدی جدید یا جا به جایی ردیف‌های درآمدی از ملی به استانی با ذکر علت و مستندات توجیهی برای تصویب در شورای برنامه‌ریزی و توسعه استان و درج در لوایح بودجه سنواتی استان و برنامه ششم توسعه به دبیرخانه کارگروه ارائه شود.

انتهای پیام/