تاریخ انتشار: ۱۶:۱۵:۳۹, ۲۲ دی ۱۳۹۴
صفحه استان ها » گلستان

پیشرفت فیزیکی ۸۹ درصدی طرح آب‌رسانی به غرب استان گلستان

مدیر طرح‌های آبرسانی شرکت آب منطقه‌ای گلستان گفت: طرح مجتمع آبرسانی به شهرهای کردکوی، بندرترکمن و گمیشان با ۸۹ درصد پیشرفت فیزیکی در حال اجرا است.
مدیر طرح‌های آبرسانی شرکت آب منطقه‌ای گلستان گفت: طرح مجتمع آبرسانی به شهرهای کردکوی، بندرترکمن و گمیشان با ۸۹ درصد پیشرفت فیزیکی در حال اجرا است.

به گزارش اعتدال به نقل از تسنیم، حسین جمشیدی هدف از اجرای طرح آبرسانی به غرب استان گلستان را تامین آب شرب این شهرها به میزان 661 لیتر در ثانیه تا افق 1413 اعلام کرد.

مدیرطرح های آبرسانی شرکت آب منطقه‎ای گلستان تصریح کرد: با اجرای طرح مجتمع آبرسانی به شهرهای کردکوی، بندرترکمن و گمیشان، آب مورد نیاز 180 هزار نفر از جمعیت این شهرها تا افق 1413 تامین خواهد شد.

جمشیدی درباره مشخصات فنی طرح مجتمع آبرسانی به شهرهای کردکوی، بندرترکمن و گمیشان اظهار داشت: در دوره کوتاه‎مدت این طرح تاکنون لوله‎های چدن داکتیل، فولادی، پلی اتیلن و آزبست به طول 76 کیلومتر خریداری و نصب شده است.

به گفته وی، حفر و تجهیز 20 حلقه چاه آب شرب عمیق، احداث مخازن ذخیره بتنی به حجم 40 هزار مترمکعب و خرید اراضی مسیر خطوط جمع‎آوری و انتقال، بخش دیگری از مشخصات فنی طرح مجتمع آبرسانی به شهرهای کردکوی، بندرترکمن و گمیشان هستند.

مدیرطرح های آبرسانی شرکت آب منطقه‎ای گلستان تصریح کرد: در حال حاضر آب مورد نیاز این شهرها از 26 حلقه چاه  با آبدهی حدود 430 لیتر در ثانیه تامین می‎شود.

جمشیدی افزود: با اضافه شدن 6 حلقه چاه آب جدید،  ظرفیت تامین آب شرب مورد نیاز شهرهای کردکوی، بندرترکمن و گمیشان به میزان حدود 110 لیتر در ثانیه افزایش می‎یابد که 4 حلقه از این چاه ها تا اواخر سال جاری با میزان آبدهی 70 لیتر در ثانیه وارد مدار بهره‌برداری خواهد شد.

جمشیدی افزود: احداث 12هزار متر مکعب مخزن در شهر کردکوی در برنامه اجرایی شرکت در سال جاری قرار دارند و جهت ذخیره آّب شرب شهرستان گمیشان نیز یک واحد مخزن 5 هزار متر مکعبی نیز در صورت تامین اعتبار طرح در سال 95 اجرا خواهد شد.

وی اظهار کرد: در این طرح تاکنون 235 هزار و 404 میلیون ریال هزینه شده و اعتبار مصوب طرح در سال جاری 85 هزار میلیون ریال است و برای اتمام این طرح مبلغ 210 هزار میلیون ریال دیگر اعتبار مورد نیاز است.

انتهای پیام/