تاریخ انتشار: ۱۵:۳۹:۵۸, ۲۱ دی ۱۳۹۴
صفحه استان ها » کرمانشاه

کرمانشاه پایلوت "پنجره واحد سرمایه‌گذاری مجازی"

مدیر مرکز خدمات سرمایه گذاری استان کرمانشاه از انتحاب استان به عنوان پایلوت اجرای طرح "پنجره واحد سرمایه‌گذاری مجازی" خبر داد.
مدیر مرکز خدمات سرمایه گذاری استان کرمانشاه از انتحاب استان به عنوان پایلوت اجرای طرح "پنجره واحد سرمایه‌گذاری مجازی" خبر داد.

به گزارش اعتدال به نقل از ایسنا، سمیه حیدری با بیان اینکه شفاف سازی فضای کسب و کار بیشترین تاثیر را در جذب سرمایه گذاری دارد، اظهار کرد: در همین راستا دولت از همان ابتدای روی کار آمدن انجام یک‌سری اقدامات در جهت تهیه و تدوین دستورالعملها و آیین‌نامه‌هایی در این زمینه را در دستور کار قرار داد.

وی افزود: در این رابطه نظرات استانها نیز دریافت شد و با توجه به پتانسیل موجود در بحث سرمایه گذاری و IT و انجام کارهای سیستماتیک و منسجم در این رابطه در استان، با درخواست استان مبنی بر اجرای پایلوت طرح پنجره واحد سرمایه‌گذاری مجازی در کرمانشاه موافقت شد و این امر به تایید دفتر پایش کسب و کار وزرات امور اقتصادی و دارایی رسید.

وی افزود: در زمینه اجرای این طرح دو وزارتخانه امور اقتصادی و دارایی و وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات با یکدیگر مشارکت دارند.

حیدری خاطرنشان کرد: در حالی با اجرای پایلوت پنجره واحد سرمایه گذاری مجازی دراستان موافقت شده که دیگر استانها نیز برای اجرای این طرح درخواست داده بودند و مسئولین مربوطه کشوری با مشاهده انسجام موجود در استان در بحث همکاری‌های سرمایه گذاری و IT موافقت کردند اجرای پایلوت این پروژه در کرمانشاه باشد.

وی با بیان اینکه شفاف سازی هر چه بیشتر فضای کسب و کار به افزایش جذب سرمایه گذاری کمک می‌کند، گفت: زمانی شفاف سازی مطلوب فضای کسب و کار ایجاد می‌شود که کارهای آن بر بستر  ITسوار شود.

مدیر مرکز خدمات سرمایه گذاری استان کرمانشاه اظهارکرد: با انجام کارهای سرمایه گذاری در بستر IT علاوه بر رصد دقیق‌تر و بیشتر امور و سرعت بخشی به کارها، شفاف سازی مطلوبی در فضای کسب و کار ایجاد شده و از رانت خواری می‌شود.

 انتهای پیام/