تاریخ انتشار: ۰۷:۳۴:۳۵, ۲۱ دی ۱۳۹۴
صفحه استان ها » کرمانشاه

بهره‌برداری از ۱۱ واحد صنایع تبدیلی محصولات کشاورزی در استان کرمانشاه

مدیر صنایع تبدیلی و تکمیلی سازمان جهاد کشاورزی استان کرمانشاه گفت: در ۹ ماه امسال ۱۱ واحد از صنایع تبدیلی محصولات کشاورزی این استان با ۹۵ میلیارد ریال سرمایه‌گذاری به بهره‌برداری رسید.
مدیر صنایع تبدیلی و تکمیلی سازمان جهاد کشاورزی استان کرمانشاه گفت: در ۹ ماه امسال ۱۱ واحد از صنایع تبدیلی محصولات کشاورزی این استان با ۹۵ میلیارد ریال سرمایه‌گذاری به بهره‌برداری رسید.

به گزارش اعتدال به نقل از تسنیم، جلال کریمی‌زند تعداد صنایع تبدیلی دارای مجوز فعالیت در بخش کشاورزی این استان را 110 واحد اعلام کرد و اظهار داشت: این تعداد واحد با صدور مجوز فعالیت از سازمان جهاد کشاورزی هم اکنون در حال فعالیت هستند.

مدیر صنایع تبدیلی و تکمیلی سازمان جهاد کشاورزی استان کرمانشاه بیان کرد: تعداد مجوزهایی که توسط سازمان صنعت معدن و تجارت این استان برای فعالیت واحدهای صنایع تبدیلی محصولات کشاورزی صادر شده است، به 105 مجوز می‌رسد. که در مجموع 215 واحد صنایع تبدیلی دارای مجور در کرمانشاه وجود دارد.

کریمی‌زند ظرفیت فرآوری 11 واحد از صنایع تبدیلی که امسال به بهره‌برداری رسیده است را 34 هزار تن در سال اعلام و عنوان کرد: ظرفیت فرآوری 110 واحد صنایع تبدیلی مذکور استان کرمانشاه در مجموع یک میلیون تن در سال است.

وی افزود: واحدهای صنایع تبدیلی محصولات کشاورزی در استان کرمانشاه شامل کارخانه آرد، چغندرقند، ذرت خشک کنی، اصلاح بذر، لبنیات و خوراک دام و طیور بوده که بستر اشتغالزایی یک هزار و 300 نفر در این استان را فراهم کرده است.

کریمی‌زند رونق بخش کشاورزی را به کمک واحدهای صنایع تبدیلی دو چندان دانست و اظهار کرد: اطمینان کشاورزان از وجود واحدهایی که در نهایت محصولات آنها را خریداری می‌کنند به طور قطع توسعه و رونق کشاورزی را به دنبال دارد.

وی پیرامون مزایای ایجاد واحدهای صنایع تبدیلی بخش کشاورزی گفت: کاهش ضایعات، افزایش ارزش افزوده، تعادل عرضه و تقاضا و ایجاد هم‌افزایی در بخش کشاورزی و صنعت مربوط به این بخش از جمله مزایای ایجاد واحدهای صنایع تبدیلی محسوب می‎شود.

مدیر صنایع تبدیلی و تکمیلی سازمان جهاد کشاورزی استان کرمانشاه به پرداخت تسهیلات حمایتی اشاره کرد و گفت: 80 درصد از مبلغ سرمایه‌گذاری مورد نیاز احداث واحدهای صنایع تبدیلی بخش کشاورزی به عنوان بسته حمایتی و به صورت تسهیلات پرداخت می‌شود.

انتهای پیام /