تاریخ انتشار: ۱۵:۱۶:۴۳, ۲۱ دی ۱۳۹۴
صفحه استان ها » قم

طرح تصفیه خانه فاضلاب قم زودتر از موعد مقرر به پایان می رسد

معاون منابع انسانی و بهبود مدیریت شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور با اشاره به شرایط اقتصادی کشور و تاخیر در اجرای طرح ها گفت: طرح تصفیه خانه فاضلاب قم بر اساس برنامه پیش رفته و زودتر از موعد مقرر به پایان می رسد.
معاون منابع انسانی و بهبود مدیریت شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور با اشاره به شرایط اقتصادی کشور و تاخیر در اجرای طرح ها گفت: طرح تصفیه خانه فاضلاب قم بر اساس برنامه پیش رفته و زودتر از موعد مقرر به پایان می رسد.

به گزارش اعتدال به نقل از ایسنا، رضا گیاهی در بازدید از طرح تصفیه خانه فاضلاب قم به ارائه گزارشی در خصوص مدول دوم تصفیه خانه فاضلاب در قم، با اشاره به شرایط اقتصادی کشور و تأخیر در اجرای پروژه‌ها افزود: پروژه تصفیه‌خانه فاضلاب قم بر اساس برنامه پیش رفته و زودتر از موعد مقرر به پایان خواهد رسید.

وی با بیان اینکه تا کنون 46 میلیارد تومان و 7.9 میلیون یورو در این پروژه هزینه شده است گفت: ظرفیت این تصفیه‌خانه ۲۵۰ هزار نفر با توان تولید ۱۵ میلیون مترمکعب پساب است که با بهره‌برداری از آن، ظرفیت تحت پوشش شبکه فاضلاب به 48 درصد جمعیت شهر خواهد رسید.

معاون هماهنگی و نظارت معاون اول رئیس جمهوری نیز در این بازدید افزود: میزان پیشرفت این پروژه که با بهره‌گیری از تسهیلات70 میلیون یورویی بانک توسعه اسلامی در حال ساخت است از 97 درصد گذشته است.

رضا ویسه بر لزوم رفع موانع موجود بر سر راه این پروژه تاکید کرد و خواستار تخصیص به موقع اعتبارات آن شد.

 مدیر پروژه شرکت زلال ایران که اجرای این پروژه را بر عهده دارد نیز با اشاره به اینکه این پروژه رکورددار احداث در کوتاه‌ترین زمان در کشور است گفت: هم اکنون در حال تست تجهیزات هستیم و در کمتر از یک ماه دیگر پروژه به طور کامل آماده بهره‌برداری است.

عبدالله جعفری با اشاره به اینکه این تصفیه‌خانه جزو بهترین‌ها و به‌روزترین‌ها در سطح دنیا است گفت: با توجه به مشکلات ارزی و تحریم که با آن مواجه بودیم همه متصدیان این پروژه  با عشق و علاقه تلاش کردند تا این پروژه در موعد مقرر به بهره‌برداری برسد.

وی همچنین تصفیه‌خانه فاضلاب را به اذعان کارشناسان جزو مدرن‌ترین تصفیه‌خانه‌های فاضلاب کشور دانست و گفت: نماینده بانک توسعه اسلامی در بازدید از این تصفیه‌خانه از آن به عنوان برترین پروژه بانک توسعه اسلامی در منطقه خاورمیانه یاد کرد.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان قم نیز در این بازدید با بیان اینکه این تصفیه‌خانه در تراز پیشرفته‌ترین تصفیه‌خانه‌های فاضلاب دنیا قرار دارد، گفت: یکی از ویژگی‌های بارز این تصفیه‌خانه تولید برق از لجن تولیدی است که می‌تواند 70 درصد برق مورد نیاز تصفیه خانه را تأمین کند.

عبدالحمید توکلی بینا اجرای ساخت مدول دوم تصفیه‌خانه فاضلاب با ظرفیت 250 هزار نفر، 12 کیلومتر خط اصلی، 6 کیلومتر خط انتقال و 210 کیلومتر خط فرعی را از جمله اجزای این پروژه بهره‌مند از تسهیلات بانک توسعه اسلامی اعلام کرد و گفت: در حال حاضر تصفیه‌خانه بیش از 97 درصد پیشرفت دارد، خطوط انتقال و اصلی صد در صد اجرایی شده و 85 کیلومتر نیز خطوط فرعی در مناطق 2 و 3 قم به اجرا رسیده است.

انتهای پیام/