تاریخ انتشار: ۰۸:۳۳:۰۰, ۲۴ بهمن ۱۳۹۴
صفحه استان ها » سیستان و بلوچستان

بررسی راه‌های سرمایه‌گذاری ایران و پاکستان در سفر اوسط هاشمی به بندر گوادر

استاندار سیستان و بلوچستان به منظور بازدید از طرح توسعه بندر گوادر پاکستان و گفتگو با مقامات ایالت بلوچستان در خصوص همکاری های مشترک اقتصادی، به این بندر سفر کرد.
استاندار سیستان و بلوچستان به منظور بازدید از طرح توسعه بندر گوادر پاکستان و گفتگو با مقامات ایالت بلوچستان در خصوص همکاری های مشترک اقتصادی، به این بندر سفر کرد.

به گزارش اعتدال به نقل از ایسنا، علی اوسط هاشمی در این سفر از قسمت های مختلف طرح و توسعه بندر گوادر پاکستان دیدن کرد.

نشست هیات ایرانی به ریاست علی اوسط هاشمی استاندار سیستان و بلوچستان  با سروزیر جدید ایالت بلوچستان نواب ثنا الله خان زهری از سوی سروزیر برگزار شد.

در این نشست به تصمیمات خوبی به خصوص در ارتباط با مطالعه شبکه ریلی بندر گوادر به بندر چابهار نیز پرداخته شد که مورد توافق دو طرف قرار گرفت.

استاندار همچنین در این دیدار به نقش بین المللی بندر چابهار نیز اشاره کرد و گفت: بندر چابهار در استان سيستان و بلوچستان به دليل برخورداري از موقعيت جغرافيايي مناسب، همچون قرارگيري در محدوده خليج چابهار، راه يابي به آب هاي آزاد بين المللي و اقيانوس هند، با ترکيب امکانات پسکرانه اي مي تواند علاوه بر تحقق اهداف و برنامه هاي ملي در جهت حفظ توان رقابتي کشور نيز در برابر توسعه و تجهيز بنادر کشورهاي همسايه همچون بندر گوادر پاکستان از اهميت شايان توجهي برخوردار باشد.

هاشمی افزود: توسعه و گسترش فعاليت هاي بازرگاني مبتني به ظرفيت هاي موجود در بنادر کشور علاوه بر اجراي راهبرد بسط و توسعه تجارت فرامرزي، در پيشبرد اهداف توسعه اي مناطق و پسکرانه اي متصل به اين بنادر از نقش و جايگاه ارزنده اي برخوردار خواهد بود.

بندر گوادر در جنوب ایالت بلوچستان پاکستان و در حدود 70 کیلومتری مرز ایران در استان سیستان و بلوچستان واقع شده است.
انتهای پیام/