تاریخ انتشار: ۱۹:۴۱:۱۳, ۲۰ دی ۱۳۹۴
صفحه استان ها » البرز

اجرای طرح جامع خطرپذیری در استان البرز

در جلسه کارگروه طرح جامع خطرپذیری بر تعطیلی معدنی در منطقه باغستان کرج، و اجرای هر چه سریعتر طرح جامع خطرپذیری در استان البرز تاکید شد.
در جلسه کارگروه طرح جامع خطرپذیری بر تعطیلی معدنی در منطقه باغستان کرج، و اجرای هر چه سریعتر طرح جامع خطرپذیری در استان البرز تاکید شد.
به گزارش اعتدال به نقل از مهر، حسین محمدی مدیرکل اداره حفاظت محیط زیست استان البرز، در کارگروه طرح جامعه خطرپذیری که در استانداری البرز برگزار شد، با تاکید بر اینکه اداره کل محیط زیست استان البرز، در خصوص طرح جامع خطرپذیری نسبت به دستگاه های دیگر وضعیت بهتری دارد، اظهار کرد: شرح خدماتی که باید ارائه شود با همکاری پردیس کشاورزی و منابع طبیعی آماده شده است.

وی در ادامه با اشاره به اینکه منابع لازم برای اجرای این طرح تامین نشده است، گفت: اداره کل بحران استان قول تامین منابع مورد نیاز این طرح از طریق ستاد بحران کشور را داده است.

محمدی بیان کرد: در صورتی که بودجه مورد نیاز تامین شود شهریورماه سال آینده طرح جامع خطر پذیری در حوزه محیط زیست آماده خواهد شد.

مدیرکل اداره حفاظت محیط زیست استان البرز تراکم جمعیت در البرز را باعث تشدید چالش های زیست محیطی دانست و در خصوص فعالیت معدن در محدوده شهری باغستان کرج، گفت: این  معدن در سال ۸۶ مجوز  فعالیت دریافت کرده است با توجه به اینکه ضوابط و قوانین بهره برداری از معادن در دولت گذشته تقریبا اصلاح شده است خارج از قوانین چهارگانه سازمان صنعت و معدن الزامی به استعلام از محیط زیست ندارد ولی با توجه به قوانین، ایجاد بنای معدن در حریم شهرها ممنوع است.

وی با انتقاد از اینکه متولیان حریم شهرها از فعالیت معادن در حریم شهرها جلوگیری نمی کنند، گفت: طبق گزارش های موجود وجود این معدن در منطقه باغستان کرج آلودگی های زیست محیطی به دنبال داشته است این گزارشات به دادستان مرکز استان ارائه شده است پس از دو روز تعطیلی معدن از سوی شعبه رسیدگی کننده مجدد فک پلمپ شده است.

طرح جامعه خطرپذیری در البرز تامین اعتبار می شود

مدیرکل اداره حفاظت محیط زیست استان البرز در پایان تاکید کرد: باید از فعالیت این معدن جلوگیری شود.

در ادامه مهدی مهرور مدیرکل بحران استانداری البرز از ارائه دستور تخصیص اعتبار برای اجرای طرح جامع خطرپذیری در البرز خبر داد و گفت: در این زمینه تامین اعتبار صورت می گیرد.

وی در ادامه طرح جامع خطر پذیری استان را به عنوان کتابی مرجع دانست و گفت: تهیه این طرح به تقویت زیرساخت های استان کمک می کند و باعث می شود که همه دستگاه های متولی در مسیری واحد قرار گیرند.

مهرور در بخش دیگری از سخنان خود، به وضعیت آلودگی هوای استان اشاره و این معضل را دغدغه همگان اعلام کرد و گفت: کاهش آلودگی هوا بدون مشارکت مردم امکان پذیر نیست به همین منظور باید از ظرفیت های مردم برای کاهش آلودگی هوا بهره گرفت.

مدیرکل بحران استانداری البرز در پایان با تاکید بر اینکه اگر اقدامات فنی و تخصصی انجام نشود قطعا هوایی البرز روز به روز آلوده تر می شود، گفت: آلودگی هوا به بزرگترین دغدغه مردم و مسئولان البرز شده است.

انتهای پیام/