تاریخ انتشار: ۱۷:۲۲:۲۳, ۲۰ دی ۱۳۹۴
صفحه استان ها » هرمزگان

افزایش ۴ درصدی ترابری مسافران دریایی در بنادر هرمزگان

مدیرکل بنادر و دریانوردی استان هرمزگان با اشاره به عملکرد فعالیت‌های بنادر این استان طی ۹ماهه سال ۹۴، از ثبت ترابری بیش از ۱۳میلیون نفر- سفر در این استان و رشد ۴درصدی این بخش از فعالیت‌های دریایی خبر داد.
مدیرکل بنادر و دریانوردی استان هرمزگان با اشاره به عملکرد فعالیت‌های بنادر این استان طی ۹ماهه سال ۹۴، از ثبت ترابری بیش از ۱۳میلیون نفر- سفر در این استان و رشد ۴درصدی این بخش از فعالیت‌های دریایی خبر داد.

به گزارش اعتدال به نقل از تسنیم، ابراهیم ایدنی با اشاره به آخرین تجزیه و تحلیل آماری صورت‌گرفته در بخش مسافرت‌های دریایی این استان از ابتدای سال 94 تا ابتدای دی ماه جاری، اظهارداشت: طی این مدت، ترابری 13 میلیون و 133 هزار و 113 نفر سفر در بنادر مسافری و چند منظوره این استان بدون وقوع هیچ‌گونه سانحه ناگوار دریایی به ثبت رسید.

وی در ادامه بیان‌داشت: مقایسه این رقم با حجم سفرهای دریایی صورت گرفته در مدت مشابه سال گذشته حاکی از رشد 4 درصدی است.

مدیرکل بنادر و دریانوردی استان هرمزگان ضمن اشاره به اهمیت ویژه این استان به عنوان پایتخت مسافرت‌های دریایی ایران، گفت: هرمزگان از زیرساخت‌های مناسبی همچون 10 بندر مسافری و پیشرفته‌ترین ناوگان مسافری دریایی کشور با بیش از 80 شناور (لندینگ کرافت و مسافری) و ظرفیت افزون بر پنج هزار صندلی برخوردار است.

ایدنی افزود: بنادر مسافری این استان بیش از 95 درصد کل حمل و نقل مسافران در آب‌های سرزمینی ایران و 100 درصد حمل خودروی هموطنان به مقصد جزایر خلیج فارس را بر عهده دارد.

وی تصریح‌کرد: با ایجاد زیرساخت‌های مناسب و به کارگیری شناورهای ایمن و استاندارد مسافری، در تمامی روزهای سال، تردد به جزایر قشم و هرمز از طریق بندر شهید حقانی بندرعباس و سفر با خودرو به جزیره قشم از مسیر دریایی بندر پهل- بندر لافت صورت می‌گیرد، همچنین، بنادر لنگه، چارک و آفتاب در غرب هرمزگان نیز جابجایی مسافر و خودرو به جزیره کیش را بر عهده دارند.

مدیرکل بنادر و دریانوردی هرمزگان در پایان یادآور شد: استان هرمزگان به عنوان پایتخت مسافرت‌های دریایی ایران زمین هر ساله پذیرای میلیون‌ها مسافر دریایی از اقصی نقاط این سرزمین است تا در فصول معتدل جنوب (پاییز، زمستان و به ویژه در ایام تعطیلات نوروزی) برای تجربه‌کردن سفرهایی ایمن و خاطره‌انگیز، مدتی را در دامن آب‌های فیروزه‌ای رنگ خلیج فارس سپری کنند.

انتهای پیام/