تاریخ انتشار: ۱۶:۰۴:۵۳, ۲۰ دی ۱۳۹۴
صفحه استان ها » کهکیلویه و بویراحمد

بهره برداری 10 واحد صنعتی و تولیدی بزرگ طی سال آینده در کهگیلویه و بویراحمد

مدیرکل صنعت، معدن و تجارت کهگیلویه و بویراحمد از بهره برداری 10 واحد صنعتی و تولیدی بزرگ طی سال آینده در این استان خبرداد.
مدیرکل صنعت، معدن و تجارت کهگیلویه و بویراحمد از بهره برداری 10 واحد صنعتی و تولیدی بزرگ طی سال آینده در این استان خبرداد.

به گزارش اعتدال به نقل از ایسنا، داریوش دیودیده در بازدید از چند واحد تولیدی و صنعتی فعال استان افزود: با بهره برداری از این تعداد واحد صنعتی  برای 700 نفر بصورت مستقیم اشتغال ایجاد می شود و از جمله این واحدها کارخانه سیمان مارگون و آجر دهدشت است.

وی بیان کرد: 740 واحد صنعتی در استان کهگیلویه و بویراحمد وجود دارد که 500 واحد آن فعال است.

مدیرکل صنعت، معدن و تجارت کهگیلویه و بویراحمد خاطرنشان کرد: 30 واحد راکد صنعتی استان طی دو سال دولت تدیبر و امید فعال و به چرخه تولید بازگشتند همچنین در دولت تدبیر و امید هیچ واحد صنعتی و تولیدی استان راکد و تعطیل نشده است.

دیودیده به تعطیلی شرکت فولاد یاسوج اشاره و تصریح کرد: مشکلات این شرکت در ستاد تسهیل استان بررسی و دوره 6 ماه استمهال به این شرکت داده شده، ضمن اینکه تلاش صنعت معدن استان رفع مشکلات واحدهای صنعتی و معدنی است.

وی ادامه داد: برخی از واحدهای صنعتی نیازمند حمایت و مشارکت بانک‌ها هستند که نیاز است بانک‌های استان با همکاری و ملاطفت بیشتری با بخش صنعتی استان همکاری داشته باشند.

مدیرکل صنعت، معدن و تجارت کهگیلویه و بویراحمد بیان کرد: به زودی یارانه‌های 10 درصدی از طریق وزارت صنعت، معدن و تجارت به واحدهای صنعتی استان تزریق می‌شود.

دیودیده اضافه کرد: در برنامه راهبردی صنعت و معدن استان 20 میلیون دلار صادرات برای سال 95 محصولات صنعتی و معدنی پیش بینی شده است.

داریوش دیودیده مدیرکل صنعت و معدن و تجارت کهگیلویه و بویراحمد به همراه خبرنگاران خبرگزاری ها و رسانه های استان از کارخانه‌های دوغ آبعلی یاسوج، آرد باقری، شرکت‌های آرایشی و بهداشتی سینره و شرکت زردبند یاسوج بازدید کردند.

انتهای پیام/