تاریخ انتشار: ۲۰:۳۳:۳۳, ۱۶ دی ۱۳۹۴
صفحه استان ها » کرمانشاه

لزوم توجه به رفع مشکل زیرساخت‌های درمانی در غرب کشور

معاون درمان وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی بر لزوم توجه به رفع مشکلات حوزه سلامت و زیرساخت‌های درمانی در منطقه غرب کشور گفت: دولت باید اهتمام لازم به این مهم را داشته باشد.

به گزارش اعتدال به نقل از مهر، محمد آقاجانی در نشست هم اندیشی طرح تحول سلامت که امروز چهارشنبه با حضور روسای دانشگاه‌های علوم پزشکی کرمانشاه، ایلام، همدان و کردستان، در کرمانشاه برگزار شد، بااشاره به رضایتمندی ۸۰ درصدی مردم منطقه غرب کشور از اجرای طرح تحول نظام سلامت، اظهار داشت: در منطقه غرب با مشکلات فراوانی در حوزه زیرساخت های درمانی مواجه هستیم که لزوم توجه جدی به این مهم از سوی دولت را می طلبد.

وی با اشاره به تقسیم بخش خدمات حوزه سلامت و آموزش پزشکی در ۱۰ قطب گفت: در این اجلاس دانشگاه های کرمانشاه، ایلام، کردستان، و همدان حضور یافتند و در این نشست انتقال سیاست‌ها و اهداف کلان وزارت بهداشت به دانشگاه های مستقر در قطب در راستای اجرای موثر برنامه های نظام سلامت و درمان مطرح شد.

آقاجانی در ادامه تبادل اطلاعات و تجارب موفق و ناموفق را از دیگر اهداف این اجلاس ذکر کرد و افزود: هر منطقه در کشور الزامات خاص خود را دارد و در این اجلاس مسائل و مشکلات حوزه درمان و سلامت منطقه غرب از جمله بحث سلامت زائران اربعین حسینی به دلیل عبور از مرزهای غربی بررسی می شود.

وی با تقدیر از اقدامات وزارت بهداشت در راستای جذب و تخصیص منابع در این برهه از اوضاع نامناسب اقنصادی، بر توجه به هزینه ها و تخصیص به موقع منایع از سوی دانشگاها تاکید کرد و افزود: متاسفانه روند پرداختی ها مناسب نیست و این در حالیست که منابع لازم از سوی وزارت برای پرداختی پزشکان تخصیص می‌یابد.

معاون وزیر بهداشت خواستار مشارکت تمام مسئولان در راستای پیشبرد پروژه های حوزه درمان در کشور شد و افزود: در بخش هتلینگ بیمارستانها نیز باید همگرایی و هماهنگی لازم وجود داشته باشد و متناسب با بیمارستان‌ها این مهم انجام شود.

وی با اشاره به برگزاری اجلاس قطب درمان کشور به میزبانی کرمانشاه، بر لزوم توجه به رفع مشکل زیرساخت‌های درمانی در غرب کشور تاکید کرد و گفت: چهارمین اجلاس قطب دانشگاه های کشور در حوزه درمان در کرمانشاه برگزار و دستاوردهای خوبی داشت.

انتهای پیام/