تاریخ انتشار: ۱۱:۴۲:۴۳, ۱۴ دی ۱۳۹۴
صفحه استان ها » هرمزگان

تخلیه و بارگیری بیش از ۱.۷ میلیون تن کالا در بندر کیش

مدیر اداره بندر و دریانوردی کیش از تخلیه و بارگیری بیش از ۱.۷ میلیون تن انواع کالا در تنها بندر این جزیره طی ۹ ماه سال جاری خبرداد.

به گزارش اعتدال به نقل از تسنیم، محمد جهانشاهی نسب اظهار داشت: از ابتدای سال جاری تا پایان آذرماه در مجموع یک میلیون و 750 هزار و 352 تن انواع کالادر جزیره کیش تخلیه و بارگیری شد که از این میزان، یک میلیون و 518 هزار و 510 تن مربوط به کالاهای غیر نفتی و 231 هزار و 842 تن به کالاهای نفتی اختصاص دارد.

وی همچنین سهم عملیات مربوط به صادرات و واردات کالای غیرنفتی در این بنادر را بیش از 62 هزار تن اعلام کرد

جهان شاهی نسب در بخش دیگری ازسخنانش ضمن اشاره به حجم عملیات کابوتاژ کالاهای غیرنفتی در این بندر اظهارداشت: از ابتدای سال جاری تا کنون یک میلیون و 456 هزار تن میزان عملیاتی است که در این زمینه صورت گرفته است.

این مقام مسئول تاکید داشت :از ابتدای سال جاری تاکنون، در مجموع 300 هزار و 643 نفر مسافر از طریق بندرگاه وارد جزیره و یا جزیره را به مقصد سرزمین اصلی ترک کرده‌اند .

مدیر اداره بنادر و دریانوردی کیش با اشاره به جاذبه های گردشگری این جزیره عنوان داشت: در 9 ماهه نخست سال جاری،  206 هزار و 139 نفر گردشگر به وسیله شناورهای تفریحی ازجاذبه‌های گردشکری این جزیره دیدن کردند که در مقایسه با مدت مشابه سال قبل رشد 11درصدی را در این زمینه شاهد هستیم.

وی به میزان حمل ونقل خودرو به جزیره نیز اشاره کرد و گفت: ورود و خروج 39 هزار و 160دستگاه خودرو متعلق به مسافران در این مدت به ثبت رسیده است.
انتهای پیام/