تاریخ انتشار: ۱۶:۲۲:۰۰, ۱۴ دی ۱۳۹۴
صفحه استان ها » کرمانشاه

شرکای اجتماعی بازوی اجرایی وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی

رئیس خانه صنعت و معدن استان کرمانشاه گفت: شرکای اجتماعی به عنوان بازوی اجرایی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در تحقق اهداف این وزارتخانه تلاش می‌کنند.

به گزارش اعتدال به نقل از تسنیم، معراج محرابی گفت: برای افزایش سرمایه‌گذاری‌ها و جذب بیشتر سرمایه‌گذاران حضور شرکای اجتماعی به عنوان بازوی اجرایی وزارتخانه مذکور در تصمیم گیری‌های مربوطه ضرورت دارد.

رئیس خانه صنعت و معدن استان کرمانشاه با بیان اینکه وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی با بدنه قوی می‌تواند در تحقق اهداف خود موفق عمل کند، عنوان کرد: ارتقا جایگاه و نقش تشکل‌های کارگری و کارفرمایی و شرکای اجتماعی که بازوی اجرایی این وزارتخانه هستند بستری برای تحقق اهداف وزارتخانه مذکور محسوب می‌شود.

محرابی با بیان اینکه در هدف‌گذاری و بودجه‌ریزی باید متناسب با شرایط هر استان تصمیم‌گیری شود، بیان کرد: برای توسعه و برقراری عدالت، حداقل 50 درصد از هدف‌گذاری و بودجه‌ریزی‌ها متناسب با شرایط هر استان باشد.

وی اوج درآمد و اقتصاد را مربوط به دولت 9 و 10 دانست و عنوان کرد: تصمیم گیری و هدایت این منابع درآمدی برای سرمایه‌گذاری و توسعه پایدار به درستی انجام نشده و تحریم‌ها بیشترین ریزش را در بنگاه‌های زودبازده و خانگی به جا گذاشته است.

رئیس خانه صنعت و معدن استان کرمانشاه با اشاره به تغییرات زود رأس مدیران ارشد استان گفت: این تغییرات که نوعی آفت برای استان است، تشویش خاطر تشکل‌های کارگری و کارفرمایی را به دنبال دارد.

وی جدا شدن نیروهای باتجربه واحدهای تولیدی و صنعتی به دلیل عدم تعریف شغل‌های سخت و زیان‌آور در شغل‌های خاص را دلیلی بر رکود واحدها دانست و بیان کرد: خیلی از نیروهای باتجربه و کارا به دلیل سخت و زیان‌آور بودن، شغل کنونی خود برخلاف میل کارفرما رها کرده و در بخش خصوصی و واحدهای بزرگتر جذب می‌شوند.

محرابی با بیان اینکه وضعیت استان کرمانشاه از نظر بیکاری مساعد نیست، افزود: سیال بودن قراردادها به ارائه بهتر کار، حفظ شغل و کاهش جابه‌جایی نیروها می‌انجامد با توجه به اینکه جابه‌جایی نیروها به دلیل سخت بودن مشاغل سبب تن پروری جامعه می‌شود.

وی با اشاره به تعهد شرکای اجتماعی نسبت به یکدیگر و درک عمیق و صحیح آنها نسبت به موضوع کارگری گفت: بر این اساس بیشتر مشکلات و مسائل پیچیده کارگر و کارفرما با مشورت و بدون مراجعه به دادگاه رفع می‌شود.
انتهای پیام /