تاریخ انتشار: ۱۶:۱۷:۴۳, ۱۴ دی ۱۳۹۴
صفحه استان ها » کرمانشاه

برگزاری جشنواره "صنایع دستی" در استان کرمانشاه

معاون قرآن و عترت اداره کل فرهنگ و ارشاد استان کرمانشاه گفت: جشنواره استانی «صنایع دستی» به مناسبت هفته قرآن و عترت در استان کرمانشاه برگزار می‌شود.

به گزارش اعتدال به نقل از تسنیم، طیب صفری گفت: ارسال آثار به این جشنواره در تمامی موضوعات قرآن و عترت و در رشته‌های هنرهای سنتی، منبت، معرق، محرق، مشبک، موج‌بافی، نازک‌کاری، نگارگری اسلامی، تذهیب، تشعیر، مینیاتور، سفال و کارهای دستی فلزی امکان‌پذیر است.

معاون قرآن و عترت اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمانشاه با اشاره به اینکه این جشنواره در سطح استان و ویژه علاقه‌مندان و هنرمندان استان است، عنوان کرد: آثار ارسالی باید تا تاریخ اعلام شده به دبیرخانه جشنواره ارسال شود و هر فرد می‌تواند در تمامی رشته‌های اعلام شده آثار خود را ارسال کند.

صفری با بیان اینکه علاقه‌مندان برای دریافت فرم شرکت در جشنواره می‌توانند به ادارات فرهنگ یا آدرس الکترونیکی جشنواره مراجعه کنند، گفت: ارسال اثار به همراه فرم شرکت در جشنواره و یک قطعه عکس به صورت تحویل حضوری توسط هنرمند یا نماینده او، ارسال به آدرس پستی جشنواره و تحویل به ادارات ارشاد اماکن‌پذیر است.

وی آخرین مهلت ارسال اثار را هجدهم دی ماه امسال عنوان و اظهار کرد: داوری آثار در تاریخ 23 دی ماه، اعلام نتایج آثار برگزیده 26 دی ماه و زمان ارائه نمایش آثار در طول هفته قرآن و عترت از تاریخ 26 دی ماه تا دوم بهمن ماه است.

صفری با بیان اینکه مجموع جوایز 12 رشته اعلام شده 120 میلیون ریال است، گفت: آدرس دبیرخانه جشنواره کرمانشاه، انتهای کوچه ثبت، جنب مسجد پیامبر اعظم(ص)، مجتمع فرهنگی هنری بعثت و آدرس الکترونیکی  daftarghorani.kermanshah@gmail.com است.

وی درباره اهداف برگزاری این جشنواره گفت: کشف استعدادهای نو و خلاق در زمینه صنایع دستی با موضوعات دینی، گسترش هنر دینی و قرآن و عترت و تعمیق آن در جامعه، حضور مفاهیم قرآن و عترت در تمامی زمینه‌های فرهنگی و هنری و ایجاد ارتباط سازنده و تبادل تجربیات میان هنرمندان فعال در حوزه قرآن و عترت از جمله اهداف این جشنواره است.
انتهای پیام /