تاریخ انتشار: ۱۲:۰۶:۰۰, ۱۳ دی ۱۳۹۴
صفحه استان ها » کرمانشاه

گازرسانی به تمام روستاهای با جمعیت بیش از 20 خانوار کرمانشاه

معاون عمرانی استانداری کرمانشاه از گازرسانی به تمام روستاهای با جمعیت بالای 20 خانوار استان تا پایان سال 1396 خبر داد.

به گزارش اعتدال به نقل از ایسنا، مهندس مجتبی نیک کردار در مراسم تحویل 96 دستگاه انواع ماشین آلات خدماتی و عمرانی به دهیاری‌های استان که امروز (13 دی) در محل استانداری کرمانشاه برگزار شد، با بیان اینکه دولت کمر به توسعه روستاها بسته، گفت: در بحث خدمات زیربنایی آب، برق، راه و گاز اقدامات خوبی طی سالهای اخیر صورت گرفته، بطوریکه طی سالهای اخیر 230 روستای استان گازرسانی شده و مجموع روستاهای گازرسانی شده استان به 440 روستا رسیده است.

وی با بیان اینکه گازرسانی به 600 روستای دیگر استان در دستور کار قرار دارد، گفت: تا سال آینده مجموع روستاهای گازرسانی شده استان به هزار روستا می‌رسد و امیدواریم تا پایان سال 1396 و با اتمام گازرسانی 600 روستای استان، تمام روستاهای بالای 20 خانوار جمعیت استان از نعمت گاز برخوردار شوند.

نیک کردار رقم بودجه امسال دهیاری‌های استان را 70 میلیارد تومان اعلام و تصریح کرد: از این میزان 35 میلیارد تومان آن از محل درآمدهای دهیاری‌هاست و 35 میلیارد تومان دیگر آن از محل اعتبارات دولتی است.

معاون عمرانی استانداری کرمانشاه به انعقاد تفاهم نامه‌ای با بنیاد مسکن اشاره کرد و افزود: بر اساس این تفاهم نامه برای هر اقدامی از جمله تغییر کاربری و امثال آن سهم دهیاریها  از محل این درآمد مشخص است و به دهیاری‌ها پرداخت می‌شود.

نیک کردار با بیان اینکه دولت معتقد به حرکت روستاها در مسیر توسعه همه جانبه و بویژه اقتصادی است، گفت: از دو سال پیش راه اندازی تعاونی‌های تولیدی روستایی در دستور کار قرار گرفته و امیدواریم این تعاونی‌ها روزی در تمام روستاهای استان تشکیل شود.

وی با اشاره به راه اندازی و ثبت 15 تعاونی تولیدی روستایی در سطح استان اظهار کرد: دولت تسهیلات خوب و کم بهره‌ای را به این تعاونی‌ها اختصاص می‌دهد، به طوریکه بهره آن حداکثر سه درصد و برای روستاهای صفر مرزی است.

نیک کردار با اشاره به ارائه هشت طرح از سوی تعاونی‌های روستایی استان گفت: این طرح‌ها در مرحله گرفتن وام هستند تا بتوانند کار تولیدی بزرگی را در خود روستاها و با مشارکت اهالی روستا انجام دهند.

وی یکی دیگر از خدمات دولت در روستاها را خرید ماشین آلات عمرانی و خدماتی برای دهیاری‌های روستا عنوان کرد و افزود: امیدواریم با تحویل این ماشین آلات به روستاها، مردم روستا با استفاده از این وسایل و پرداخت کرایه آن منبع درآمدی خوبی برای روستا ایجاد کنند.

معاون عمرانی استانداری کرمانشاه خاطر نشان کرد امسال حدود 12 میلیارد تومان انواع ماشین آلات خدماتی و عمرانی با مشارکت مردم روستا برای دهیاری‌های استان خریداری می‌شود.

نیک کردار این خدمات را نشان دهنده توجه دولت به روستاها دانست و عنوان کرد: توقع ما از مردم روستا این است که از این امکانات به درستی استفاده کنند و دهیاری‌ها از این امکانات به نفع یا ضرر کسی استفاده نکنند.

وی به انتخابات پیش رو نیز اشاره کرد و افزود: از دهیاری‌ها می‌خواهیم تا در انتخابات پیش‌رو به طور جد از بکار بردن امکانات دهیاری‌ها به نفع یا ضرر کاندیدایی خودداری کنند.

وی در پایان ابراز امیدواری کرد، با خدمات‌رسانی بیشتر بتوان روستاها را به آبادانی رساند و روستا به تمام معنا آبادی شود و محلی آباد برای ساکنان خود شود.
انتهای پیام/