تاریخ انتشار: ۱۴:۵۸:۴۸, ۵ اردیبهشت ۱۳۹۵
صفحه استان ها » زنجان

اشتغال اولویت اصلی ابهر، خرمدره و سلطانیه

محمد عزیزی کاندیدای دور دوم دهمین انتخابات مجلس شورای اسلامی از حوزه انتخابیه ابهر، خرمدره و سلطانیه در گفت و گو با پایگاه خبری تحلیلی اعتدال نکاتی را در خصوص اشتغال جوانان و لزوم حضور بانوان در عرصه های مختلف کشور مطرح کرد. در ادامه بخش دوم این گفت و گو را می خوانید.
محمد عزیزی کاندیدای دور دوم دهمین انتخابات مجلس شورای اسلامی از حوزه انتخابیه ابهر، خرمدره و سلطانیه در گفت و گو با پایگاه خبری تحلیلی اعتدال نکاتی را در خصوص اشتغال جوانان و لزوم حضور بانوان در عرصه های مختلف کشور مطرح کرد. در ادامه بخش دوم این گفت و گو را می خوانید.برنامه های شما  برای جوانان چیست؟

مهم ترین خواسته جوانان ایجاد اشتغال و صاحب شغل شدن است که با انجام آن یکی از اصلی ترین دغدغه های آنها وخانواده هایشان حل خواهد شد . وقتی جوانی صاحب شغل و در آمد می شود از لحاظ روانی هم تاثیرات مثبتی خواهد داشت ، چراکه می تواند دستش را در جیب خودش بکند و برای آینده خود برنامه ریزی نماید، ازدواج کند، زندگی تشکیل بدهد ، صاحب خانه شود و...

از دیگر نیاز های جوانان امروز امکانات رفاهی و فرهنگی می باشد ؛ باید بستر به گونه ای آماده شود تا خیزش جوانان صورت بپذیرد یعنی گروه ها و انجمن ها فعال، ورزش پویا تر و فرهنگسرا ها پر شود تا جامعه ای با انرژی تر را شاهد باشیم .

بنده در سنین جوانی به عرصه مدیریت وارد شدم و از انرژی و رغبت جوانان برای انجام کارها اطلاع دارم لذا باید شرایطی را فراهم کنیم تا از انرژی جوانی در کنار  تجربه بزرگان استفاده کنیم . منطقه ما جوانان مستعد بسیاری دارد که اگر به درستی هدایت شوند و زمینه حضور در عرصه های مختلف برایشان مهیا گردد قطعا خوش خواهند درخشید.

نگاه شما به حضور بانوان در عرصه های مختلف چگونه است؟

در دوران انقلاب نقش زنان در دفاع از انقلاب و پیروزی بر کسی پوشیده نیست این نقش و حمایت را در دوران هشت سال دفاع مقدس هم می توان به خوبی مشاهده کرد؛ در این دوران با توجه به بیانات رهبر کبیر انقلاب که فرمودند: " انتخابات تجلی مردم سالاری دینی است و بانوان باید در مقدرات سیاسی کشور دخالت کنند." حضور زنان و نقش آنان در مسائل سیاسی کشور بیشتر و پررنگ تر شد.

یکی از شاخص های توسعه در کشورها، حضور و فعالیت زنان است و در عرصه انتخابات نیز بانوان نه فقط به عنوان رای دهنده بلکه می توانند در ساختارهای مختلف حضور فعال داشته باشند.

انتخاب مشاوران خانم و فعاليت موثر و پررنگ آنان در زمان فرمانداري ام در ابهر و همچنين شهرداري زنجان، باور قلبي و اعتقادم در ظرفيت اين قشر عظيم و تاثير گذار مي باشدکه کمافي السابق بايد هرچه بيشتر و بهتر از گذشته ادامه پيدا کند و قطعا نماينده انتخابي آينده نيز يکي از تکاليف و وظايف اصلي اش ايجاد نگاه عادلانه اي نسبت به زنان جامعه در عرصه هاي مديريتي شهرستان مي باشد.