تاریخ انتشار: ۱۱:۳۳:۰۱, ۳۱ فروردین ۱۳۹۵
صفحه استان ها » آذربایجان شرقی

ارتقای جایگاه تبریز با تقویت زیرساخت های آن

میر علی اصغر الموسوی حقوقدان و فعال سیاسی اصلاح طلب که از حوزه انتخابیه تبریز، آذرشهر و اسکو به مرحله دوم انتخابات راه پیدا کرده است، در گفتگو با پایگاه خبری تحلیلی اعتدال گفت: با تقویت زیرساخت های تبریز می توان جایگاه آن را ارتقا داد.
میر علی اصغر الموسوی  حقوقدان و فعال سیاسی اصلاح طلب که از حوزه انتخابیه تبریز، آذرشهر و اسکو به مرحله دوم انتخابات راه پیدا کرده است، در گفتگو با پایگاه خبری تحلیلی اعتدال گفت: با تقویت زیرساخت های تبریز می توان جایگاه  آن را ارتقا داد.
الموسوی ضمن اظهار نگرانی از مشکلات حوزه انتخابیه تبریز، آذرشهر و اسکو بیان داشت:  مهمترین دغدغه مردم منطقه ، بحث خشک شدن دریاچه ارومیه است که  نگرانی زیادی در این زمینه وجود دارد.

وی در خصوص دلایل ایجاد بحران در دریاچه ارومیه و حوضه‌های مشابه در کشور گفت:  توسعه ناپایدار در حوضه آبریز، بهره‌وری پایین مصرف آب، مدیریت نامناسب آب در حوضه، عدم مدیریت یکپارچه و جامع در مدیریت آب در حوضه و عدم اجرای قوانین مربوط به آب از مهم‌ترین دلایل است.

این حقوقدان و فعال سیاسی دومین مشکل منطقه  را عدم توجه به زیرساخت های صنعتی و کشاورزی دانست و افزود: علی رغم اینکه شهر تبریز، آذرشهرو اسکو دارای منابع انسانی و منابع طبیعی بسیاری است اما به دلیل عدم توجه به زیرساخت های مورد نیاز، این ظرفیت ها مسکوت مانده است.

الموسوی با اشاره به فرسوده بودن برخی زیرساخت های منطقه ادامه داد: متاسفانه برخی از زیرساخت هایی که در استان وجود دارد فرسوده است. لذا بازسازی و ارتقا این زیرساخت ها و همچنین بهره گیری از ظرفیت  نیروی انسانی و منابع طبیعی منطقه نقش مهمی در ارتقاء جایگاه منطقه خواهد داشت.