تاریخ انتشار: ۱۶:۱۷:۵۹, ۱۰ فروردین ۱۳۹۵
صفحه استان ها » تهران
معاون مسافری راه آهن جمهوری اسلامی ایران خبر داد

توسعه قطار لوکس 5 ستاره در 10 مسیر جدید با اولویت اصفهان و شیراز

معاون مسافربری راه آهن جمهوری اسلامی ایران از توسعه قطارهای لوکس در سال جاری به عنوان یکی از اولویت های سال جاری خبر داد و گفت: برای امسال قطارهای 5 ستاره فدک و زندگی در 10 مسیر جدید شبکه ریلی کشور توسعه داد خواهد شد.


به گزارش اعتدال به نقل از روابط عمومی ستاد مرکزی هماهنگی خدمات سفر، سید محمد راشدی اظهار  داشت: در حال حاضر تنها در مسیر تهران - مشهد 4 رام قطار لوکس 5 ستاره در شبکه سیر داریم که در سال جاری و با اولویت شهرهای اصفهان، شیراز و تبریز 10 مسیر دیگر به این شبکه افزوده می شود.

به گفته معاون مسافربری راه آهن جمهوری اسلامی ایران تعداد واگن های قطارهای لوکس در نظرگرفته برای این ده مسیر در حدود 200 واگن است.

راشدی ویژگی های خدماتی و امکانات ارائه شده در این نوع قطارها را از جمله تفاوت های قطارهای پنج ستاره با دیگر قطار موجود برشمرد و تصریح کرد: قیمت بلیت این قطار بسته به نوع  هتلینگ و نیز خدمات و سرویس های ویژه ای که مسافران ارائه می دهد متغییر است.

معاون مسافربری راه آهن جمهوری اسلامی ایران با اشاره به اهمیت توسعه گردشگری با ناوگان ریلی به عنوان یک حمل و نقل پاک، اظهار داشت: توسعه قطارهای پنج ستاره در مسیرهای پرتردد ریلی بستر را برای بهره مندی بیشتر گردشگران از ناوگان ریلی فراهم می کند.