تاریخ انتشار: ۱۵:۱۳:۳۱, ۱۰ فروردین ۱۳۹۵
صفحه استان ها » آذربایجان غربی
معاون گردشگری سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری مطرح کرد

نقش آفرینی بخش خصوصی در برنامه راه ابریشم/ تفاهم روسای جمهور ایران و چین در خصوص بهره مندی از ظرفیت های راه ابریشم

معاون گردشگری سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری از اهمیت جایگاه بخش خصوصی در برنامه راه ابریشم و توجه جدی این سازمان به این موضوع خبرداد.
معاون گردشگری سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری از اهمیت جایگاه بخش خصوصی در برنامه راه ابریشم و توجه جدی این سازمان به این موضوع خبرداد.


به گزارش اعتدال به نقل از روابط عمومی ستاد مرکزی هماهنگی خدمات سفر، مرتضی رحمانی موحد در جلسه استانداری آذربایجان غربی بر لزوم استفاده مسافران نوروزی از نقشه های گردشگری، بروشورهای ویژه و تابلوهای راهنمای گردشگران تاکید کرد و گفت: باید با اطلاع رسانی دقیق جاذبه های گردشگری را به همگان معرفی کنیم.

همچنین در این جلسه، در خصوص ششمین نشست جاده ابریشم که به همت سازمان جهانی جهانگردی و با همکاری مشترک یونسکو و سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری در سال 95 به میزبانی ارومیه برگزار می شود تصمیماتی اتخاذ شد.

در همین خصوص رحمانی موحد اظهار کرد: مقدمات برگزاری شایسته نشست راه ابریشم به میزبانی جمهوری اسلامی ایران در ارومیه فراهم شده و برگزاری مطلوب آن تحول برجسته ای در کشورهای مسیر راه ابریشم بخصوص در ایران ایجاد می کند زیرا سه تمدن مهم تاریخ بشریت یعنی تمدن چینی، ایرانی و یونانی در این مسیر قرار دارند.

وی ادامه داد: در سفر اخیر رییس جمهور چین به ایران مقدمات لازم برای بهره مندی دو کشور از ظرفیت های راه ابریشم در تفاهم نامه های امضا شده بین روسای جمهور دو کشور گنجانده شد.

رئیس ستاد مرکزی هماهنگی خدمات با اشاره به لزوم حضور و نقش آفرینی بخش خصوصی در برنامه راه ابریشم، تاکید کرد: حضور و جایگاه بخش خصوصی در برنامه راه ابریشم بسیار پررنگ و برجسته می باشد و مورد توجه جدی سازمان میراث فرهنگی  صنایع دستی و گردشگری قرار می گیرد.

رحمانی موحد با اشاره به اهمیت برگزاری مطلوب این برنامه گفت: برگزاری شایسته برنامه راه ابریشم منجر به توسعه صنعت گردشگری در کشور و بویژه در استان آذربایجان غربی می شود و علاوه بر آن احیای مسیر دریایی راه ابریشم نیز در این برنامه مورد توجه قرار خواهد گرفت.

وی افزود: ظرفیت های دریانوردی ایران در قالب برنامه احیا راه ابریشم دریایی بیش از پیش مورد واکاوی و توجه قرار خواهد گرفت و می توان باب جدیدی را در حوزه گردشگری ایجاد کرد. بر همین اساس برگزاری برنامه راه ابریشم از اهمیت خاصی برای جمهوری اسلامی ایران برخوردار است و سازمان تلاش می کند این برنامه را با بهترین کیفیت در ارومیه برگزار کند.

شایان ذکر است که در حاشیه این مراسم لوگوی برنامه بین المللی راه ابریشم توسط رحمانی موحد رونمایی شد.