تاریخ انتشار: ۱۶:۵۶:۱۰, ۹ فروردین ۱۳۹۵
صفحه استان ها » تهران
مدیرکل موزه‌های سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری؛

تهران با 140 موزه رکوردار موزه های ایران/ بازدید بیش از 22 میلیون نفر از اماکن و موزه های کشور در سال 94

مدیرکل موزه‌های سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گفت: تهران با 140 موزه خصوصی و دولتی بیشترین موزه و استان کهکیلویه و بویراحمد کمترین موزه کشور را داراست.


به گزارش اعتدال به نقل از روابط عمومی ستاد اجرایی خدمات سفر، محمدرضا کارگر اظهار داشت: سیاست موزه های کشور در دولت تدبیر و امید، تکمیل و اتمام موزه های نیمه تمام بود و در این رابطه هم اکنون بیست موزه در کشور درحال ساخت است.

مدیرکل موزه‌های سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گفت: تعدادی از موزه های موجود در کشور خصوصی و یا متعلق به بنیادها و نهادهای دولتی است که اداره کل موزه ها به منظور حمایت از این حوزه ها تسهیلاتی ارائه می دهد.

کارگر با اشاره به اینکه بیشترین موزه ها به ترتیب متعلق به بخش خصوصی، نهادها، بنیادها و در نهایت میراث فرهنگی است، یادآور شد: با توجه به ضرورت حفظ آثار تاریخی، هر دو هفته یک موزه در کشور افتتاح می شود.

مدیرکل موزه‌های سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری اظهارداشت: در سال گذشته بیش از 5/17  میلیون نفر از اماکن و موزه های میراث و 5 میلیون نفر از مجموعه هایی که متعلق به میراث نیست بازدید کردند.

کارگر گفت: از مجموع بازدیدکنندگان اماکن و موزه ها تاریخی ایران در سال گذشته، 5/1 میلیون نفر را گردشگران خارجی به خود اختصاص دادند.
مدیرکل موزه‌های سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری افزود: در نظر داریم در آینده ای نزدیک با ایجاد قابلیت های مجازی در فضای موزه ها، راهنمایی گردشگران به صورت الکترونیکی انجام شود.