تاریخ انتشار: ۱۶:۵۱:۱۶, ۹ فروردین ۱۳۹۵
صفحه استان ها » تهران
رئیس سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر:

کمپین « نه به تصادف»/45 درصد حوادث نوروز امسال ترافیکی بود

رئیس سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر در بیان جزئیات سانحه سقوط بالگرد گفت: مشکل فنی عامل اصلی سقوط بالگرد امدادی استان فارس بود.


به گزارش اعتدال به نقل از روابط عمومی ستاد مرکزی هماهنگی خدمات سفر، ناصر چرخساز در تشریح جزئیات سانحه چند روز قبل بالگرد اورژانس استان فارس اظهار داشت: این بالگرد متعلق به اورژانس بود که در زمان انتقال بیمار دچار سانحه شد و سقوط کرد.

وی در ادامه به آمار حوادث ترافیکی نیز اشاره داشت و گفت: از ابتدای طرح نوروزی تاکنون 3 هزار و 100 عملیات توسط این سازمان صورت گرفته است که در این ارتباط 45 درصد حوادث ترافیکی بود و 55 درصد باقیمانده را حوادث غیرترافیکی به خود اختصاص داده است.

رئیس سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر تصریح کرد: در بررسی هایی که صورت گرفت علت حادثه مشکل فنی اعلام شد و با توجه به آن که این بالگرد متعلق به اروژانس بوده است، مسئولان ذی¬ربط در این رابطه پاسخگو خواهند بود.

چرخساز افزود: پس از اعلام حادثه، تیم های هلال احمر به منطقه اعزام شدند و در این رابطه نگرانی هایی که در لحظات نخست وجود داشت، سقوط این بالگرد در نزدیکی منطقه مسکونی بود.

وی گفت: در اجرای طرح نوروزی سازمان امداد و نجات هلال احمر 270 پایگاه موقت و سیار در جاده های استان برپا شد.

رئیس سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر به کمپین «نه به تصادف» به عنوان یکی دیگر از اقدامات این سازمان در نوروز امسال اشاره کرد و افزود: این اقدام با هدف فرهنگ سازی ترافیکی و برپایی چادرهایی در مبادی ورودی و خروجی استان ها صورت گرفت که در همین ارتباط خانواده ها با حضور در این چادرها جدا از استراحت از بسته های فرهنگی و ترافیکی نیز بهره مند شدند.