تاریخ انتشار: ۱۶:۴۳:۲۵, ۹ فروردین ۱۳۹۵
صفحه استان ها » اصفهان
دبیر اجرایی ستاد خدمات سفر اصفهان

افزایش پنجاه درصدی ساخت هتل و اقامتگاه های گردشگری دراصفهان/ اصفهان پیشگام درساخت و توسعه اقامتگاههای بوم گردی

دبیر اجرایی ستاد خدمات سفر اصفهان¬ گفت: در دو سال اخیر ساخت بیش از 34 هتل در استان اصفهان آغاز شده که در این ارتباط ساخت این تعداد هتل سبب افزایش 50 درصدی واحدهای اقامتی استان شده است.


به گزارش اعتدال به نقل از روابط عمومی ستاد مرکزی خدمات سفر فریدون الهیاری گفت: توسعه زیرساخت های گردشگری از اولویت های اصفهان است که در همین رابطه ساخت 34 هتل از دو سال قبل آغاز شده است و پیشرفت فیزیکی قابل توجهی داشته و در آینده نزدیک تعدادی از این هتل ها آماده بهره برداری می شود.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری اصفهان با اعلام اینکه اصفهان 98 منطقه مصوب گردشگری دارد، تصریح کرد: از این تعداد، تاکنون هشت منطقه گردشگری به بهره برداری رسیده است.

دبیر اجرایی ستاد خدمات سفر اصفهان افزود: با وجود مشارکت سرمایه گذاران داخلی و خارجی برای حفظ و توسعه، رونق گردشگری اصفهان مستلزم تخصیص 40 تا 50 میلیارد تومان اعتبار است.

دبیر اجرایی ستاد خدمات سفر اصفهان با اشاره به رشد ورود گردشگران خارجی به کشور افزود: طرح آموزش منابع انسانی و اصنافی که به صورت مستقیم با گردشگران در ارتباط هستند در اصفهان و مناطق نمونه گردشگری این استان اجرایی شده است.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری اصفهان با اشاره به پیشگام بودن اصفهان در ساخت مناطق نمونه بوم گردی اظهارداشت: در غرب و شرق استان اصفهان اقامتگاه های بومگردی تاسیس کردیم که بخش اعظم مخاطبان این اقامتگاه ها گردشگران خارجی هستند. 

وی گفت: با هدف ترویج بوم گردی در سال 94 در چادگان و هفت شهرستان غرب اصفهان دوره های آموزشی برای روستائیان برگزار شد.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری اصفهان، ترغیب فراگیری زبان خارجی، معرفی ابنیه به هشت زبان اصفهان، تهیه نقشه اصفهان به هفت زبان و شرکت در نمایشگاه های بین المللی از دیگر فعالیت های میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری اصفهان است.

الهیاری افزود: مناسب سازی فضاهای شهری، طراحی مبلمان شهری، تبدیل بناهای تاریخی به اماکن و تاسیسات گردشگری، شناسایی بناها و اماکنی که قابلیت تغییر کاربری به تاسیسات گردشگری را دارند از برنامه های پیش بینی شده برای سال 95 است.