تاریخ انتشار: ۱۵:۳۸:۰۰, ۸ فروردین ۱۳۹۵
صفحه استان ها » همدان
دبیر اجرایی ستاد هماهنگی خدمات سفر همدان:

رشد 56 درصدی گردشگران همدانی از اماکن تاریخی/حضور 300 گردشگر خارجی در همدان همزمان با هفته نخست تعطیلات

دبیر اجرایی ستاد هماهنگی خدمات سفر همدان گفت: در هفته نخست تعطیلات نوروز 95 استان همدان با جاذبه های تاریخی فراوان میزبان حجم عظیمی از گردشگران داخلی و خارجی بود.


به گزارش اعتدال به نقل از روابط عمومی ستاد مرکزی هماهنگی خدمات سفر، علی مالمیر با اشاره به تغییرات جوی و کاهش محسوس دما در این استان در روزهای 28 و 29 اسفندماه، گفت: با این وجود در هفته نخست فروردین ماه، آمار نفر شب اقامت در این استان نسبت به مدت مشابه سال گذشته 5/14 درصدی افزایش داشت علاوه بر آن آمار بازدیدکنندگان از اماکن گردشگری همدان نیز 56 درصد رشد داشت.

دبیر اجرایی ستاد هماهنگی خدمات سفر همدان اظهار کرد: در این ایام، حدود 300 گردشگر خارجی به استان همدان سفر کردند که نسبت به مدت مشابه سال گذشته رشد داشته است.

مالمیر با بیان اینکه ارائه خدمت به مسافران نوروزی در هفته نخست تعطیلات بدون هیچ مشکلی انجام گرفت، افزود: از بهمن ماه سال 94 ستاد هماهنگی خدمات سفر همدان با حضور دستگاه های اجرایی عضو فعال شد و برنامه ریزی های لازم برای استقبال و میزبانی از مسافران نوروزی انجام گرفت.

مالمیر تصریح کرد: برای این ایام، 20 موزه و مرکز گردشگری و 26 بازارچه صنایع دستی و سوغات در سطح استان همدان راه اندازی شد که در هفته دوم تعطیلات نوروزی نیز آماده ارائه خدمت به مسافران و گردشگران است.

وی از اجرای 49 برنامه فرهنگی و ادبی در ایام تعطیلات نوروز 95 خبر داد و اظهار کرد: در هفته نخست تعطیلات از ظرفیت همه دستگاه های اجرایی و نهادها برای اسکان مسافران نوروزی استفاده شد و خوشبختانه از این لحاظ مشکلی به وجود نیامد.

دبیر اجرایی ستاد هماهنگی خدمات سفر همدان درباره طرح نوروزی نظارت بر واحدها صنفی و خدماتی گفت: از ابتدای اسفندماه اکیپ های مشترک با حضور ناظران دستگاه های مختلف نظارتی استان تشکیل شد و به صورت مستمر و روزانه از هتل ها، مراکز اقامتی و مراکز گردشگری بازدید کردند.

وی افزو: در جریان بازدیدهای انجام گرفته توسط بازرسان، ضمن ارائه 14 اخطار به رستوران ها، غذاخوری های بین راهی، پارکینگ ها و آژانس های مسافرتی به دلیل عدم رعایت ضوابط قانونی، یک رستوران بین راهی نیز پلمپ شد.

مالمیر در ارتباط با کمبودهای زیرساختی همدان در حوزه گردشگری خاطرنشان کرد: افزایش مدت ماندگاری مسافران و گردشگران در این استان یکی از موضوعاتی است که با ایجاد زیرساخت های لازم می توان به آن دست یافت.

وی با تاکید بر ضرورت احداث هتل های 4 یا 5 ستاره در همدان به منظور اسکان گردشگران خارجی گفت: هم اکنون 3 هتل در این استان در حال احداث است که ظرف سال آینده تکمیل و به بهره برداری خواهد رسید.